Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Huawei, AR Gözlükler İçin Birinci XR Yongasını Duyurdu

0 14

Huawei HiSilicon, 8K çözümleme destekleyen birinci XR yongasını resmi olarak duyurdu. GPU ve yapay zeka ile güçlendirilmiş bir NPU barındıran bu çipi kullanan birinci artırılmış gerçeklik (AR) gözlüklerinin Rokid Vision olacağı açıklandı.

AR gözlükler için tasarlanan XR yongası, 8K çözümleme kapasitesine ek olarak, göz başına 42.7 PPD (derece başına piksel) görüntü yoğunluğu destekliyor. VR'dan örnek vermek gerekirse, insan gözü için ülkü çözünürlük yaklaşık 60 PPD'dir. Genel olarak, 4KP60 çözümleme özelliğini destekleyen bir çip, 480P'ye karşılık gelen 21.3 PPD çözünürlüğü destekleyebilir.

Huawei'nin XR yongasını kullanan birinci cihaz Rokid Vision olacak

Huawei HiSilicon'un XR yongası, daha net içerikler sağlamak için bir numara sınıf bir kod çözme özelliğine sahip. Ayrıyeten, HiSilicon'un 9 TOPS'a kadar hesaplama gücü sağlayabilen NPU mimarisini kullanıyor.

Rokid Vision dışarıdan bakıldığında fütüristik bir güneş gözlüğüne benziyor. Lenslerin içinde iki bağımsız ekran var. Cihaz, 40 derece+ görüş sahası (FOV) ve 1080P 3D ekran efekti sunuyor. Bu cihaz optik dalga kılavuzu ekran tahlilini kullanıyor ve stereo ses ile kullanıcılara sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Rokid Vision güvenlik, sanayi, eğitim, sergiler ve gayrı birçok yerde kullanılabilecek. Rokid, Huawei ile birlikte platforma mahsus algoritma ve programa; ses, imaj ve çevresel algı üzere yapay zeka işlem yeteneklerine yönelik optimizasyonlar yaptı. Amaç, yapay zeka etkileşimi ve XR sanayisi için iş birliği olarak tanımlanıyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.