Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Huawei Küresel Tema Tasarım Müsabakası 2020 müracaatları bekliyor

0 21

“2019 DigiX Huawei Küresel Mobil Tema Tasarım Yarışması” 4.000’den çokça tasarımcıdan müracaat almıştı. Hayli şiddetli bir kıymetlendirme sürecinden sonra “Estetiğin Geleceği” temasıyla değerlendirmeye giren 2000 HUAWEI Themes tatbikinde yayınlanmış ve kazanan dizayncılar büyük beğeni toplamıştı.

Bu yıl da tekrar tasarım dalındaki yenilikçi zihinleri ortaya çıkarma misyonu devam ediyor. Dizaynları seçilen yetenekli kimseler yalnızca para mükafatı kazanmakla kalmayacak, tıpkı vakitte resmi tema dizayncıları olma fırsatını yakalayarak tüm yerkürede mobil kullanıcılara yenilikçi deneyimler sunmak için Huawei ile iş birliği yapacak.

Yekunda 300.000 ABD Doları meblağında mükafatlar kazanma fırsatı

2020 Huawei Küresel Tema Tasarım Yarışı dört kategoriden oluşuyor: Temalar, Duvar Kağıtları, Saat Yüzleri ve Kentler. Şehirler kategorisi için, iştirakçiler dokuz benzersiz Çin kentinden birinin özünü yansıtan dizaynlar sunacaklar: Pekin, Nanjing, Şangay, Hangzhou, Luoyang, Chengdu, Jinan, Guangzhou ve Wuhan. Kazanan dizaynlar, Huawei duvar kağıdı ve telefon kılıfları için resmi dizaynlar olarak seçilebilecek.

Bu yılki yarış için armağan havuzu yekun fiyatı 300 bin ABD Doları olarak belirlendi ve bu, şimdiye kadarki en büyük armağan fiyatı olma özelliği taşıyor. 20 bin ABD Doları meblağında verilecek Büyük Armağan’ın yanı sıra bir seri kişisel armağan de bulunuyor. Iştirakçiler, Yarının Yıldızları, Milletlerarası Sanatkarlar, İnanılmaz Animatörler yahut İlham Verici Kıvılcımlar kişisel armağanlarını de kazanabilecekler. Büyük armağan ve hususî armağanların yanı sıra dört farklı kategori için de başka armağanlar bulunmaktadır.

Huawei Küresel Tema Tasarım Yarışı 2020 iştirak koşulları ve detaylar

Seçkin bir jüri heyeti

Bu yılki müsabaka için kıymetlendirme panelinde birbirinden yaratıcı ve bölümünde öncü isimler mekan alıyor:

David Carson, New Yorklu grafik dizayncı, tipografi muharriri ve en çok satanlar listesinde mekan alan bir müelliftir. Yerkürenin dört bir yanındaki dizayncılar üzerinde geniş bir tesir bırakmıştır.

Wang Ziyuan, Merkez Şık Sanatlar Akademisi Tasarım Profesörü ve 2008 Pekin Olimpiyatları renk sistemi ve logolarının tasarım sürecine ağır bir formda dahil olmuştur.

Norito Shinmura, Memleketler arası yerde ve Japonya’da birçok prestijli grafik tasarım armağanı kazanan ünlü bir Japon tasarımcıdır. Uzun devrandır MUJI’deki posterlerin ana yaratıcısıdır ve birebir hengamda önde gelen ferdî bakım markası SHISEIDO için reklamlar üretmektedir.

Tiger Pan, en düzgün 3 küresel tasarım armağanını kazanan seçkin bir ambalaj tasarımcısıdır. Yıkıcı kreasyonları, klasik şark estetiğini benzersiz bir halde ele almalarıyla bilinir.

Liang Jun, Huawei UCD Baş UX Tasarım Yöneticisi.

Zhang Zhongyang, Shenzhen İllüstrasyon Derneği Lideri.

Liza Enebeis, Studio Dumbar Yöneticisi.

Bu etkileyici jüri heyetine ek olarak, yerkürenin dört bir yanından önde gelen birkaç Konuk Dizayncı da bu yılki yarışa dahil edildi. Bu dizayncılar, iştirakçilere ilham vermek için bu yılki “Vizyoner Sanat” temasını anlatan çalışmalar hazırlayacaklar.

Konuk Dizayncı takımı arasında, China Daily Sanat Kısmı Genel Yayın Yönetmeni Li Min, Japonya’dan başarılı bir ticari illüstratör olan Tatsuya Kondo, Finlandiya’dan tanınmış illüstratörler olan Eero Lampinen ve Annu Kilpeläinen, önde gelen illüstrasyon eğitimcisi Zhang Wangzhe ve daha evvel Visual China Group için çalışmış deneyimli bir illüstratör olan Tang Yi bulunuyor.

Temalar, duvar kağıtları ve saat yüzleri, Huawei’nin kullanıcıları için benzersiz bir kendini söz aracı haline geldi. Evvelki yıllarda kazananlar hem ticari hem de sanatsal olarak dizaynlarından büyük yararlar sağladılar.

Huawei Küresel Tema Tasarım Müsabakası, önümüzdeki yıllarda yaratıcı sanayilerdeki yenilikçi dizayncıları keşfetmeye ve desteklemeye devam edecek. Organizatörler tasarım yerküresinde çeşitliliği ve yeniliği teşvik ederek, tüm yerküredeki tüketicilerin kullanıcı deneyimini geliştirmeyi umuyorlar.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.