Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Huawei Mate 30 Pro 5G DxOmark Ön Kamera Puanı

0 16

Huawei'nin geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi akıllı telefonu Mate 30 Pro 5G, güçlü donanımının yanı sıra gelişmiş kamera özellikleriyle öne çıkıyordu. Telefonun art kamerası, yapılan testlerde birçok amiral gemisi rakibini geçmişte bırakmayı başarmıştı.

DxOmark'a nazaran, Huawei Mate 30 Pro 5G'nin ön kamerası, çok daha sonra çıkan P40 Pro ile tıpkı donanıma sahip olsa da, selfie testlerinde daha yüksek puan almayı başardı. Fakat telefonun ön kamerası, Samsung, Apple, Google üzere rakiplerine karşı beklenen sonuçları veremedi.

Huawei Mate 30 Pro 5G DxOmark Ön Kamera Puanı

Huawei Mate 30 Pro 5G'nin ön kamerası, DxOmark'ta toplamda 84 puan aldı ve selfie kameraları listesinde 17. sıraya yerleşti. Telefonun ön tarafında 32 MP 1/2.8 inçlik bir ana kamera ve f/2.0 sabit odaklı lens yer alıyor. Geliştirilmiş bokeh simülasyonu için ToF sensörüne sahip ve saniyede 30 kare suratında 1080p medya çekebiliyor.

DxOmark tarafından açıklanan detaylar, Huawei Mate 30 5G'nin ön kamerasının sahih pozlamaya sahip olduğunu ve gürültünün uygun ışıkta düşük olduğunu ortaya koyuyor. Bununla birlikte, dinamik aralık biraz hudutlu ve yüzde kırpmalara yol açıyor. Renkler genellikle sahih ve beyaz istikrarı sabit olsa da, cilt tonları bazen yanlış oluşturuluyor ve doğal görünmeyebiliyor.

Mate 30 Pro 5G'nin ön kamerası, nispeten yakın aralar için optimize edilmiş fotoğraflar için sabit odaklı bir lens kullanıyor. Bu da lensten daha uzakta olan nesnelerin odak dışı kalabileceği manasına geliyor. Fotoğraflar, geniş bir ekranda görüntülendiğinde uzak art planlar bariz formda bulanık ve küme selfielerinde kameradan daha uzaktaki kişiler odakta olmayabiliyor.

Düşük ışıkta çekilen selfielerde gürültü kendini göstermeye başlıyor. Yüzdeki detaylar ve dokular ışık seviyesi azaldığında bekleneni veremiyor. Telefon, karanlıkta aydınlatma için ekranı kullanarak düzgün renk istikrarı ile hoş detaylara sahip bir selfie sunabiliyor. Fakat yapay ışıkla birlikte hafif sarı-yeşil renk gölgelendirmeleri görülebiliyor.

Huawei Mate 30 Pro 5G'nin medya modu, standart modelle karşılaştırıldığında 2 puan artta kalıyor. Yani ön kameranın medya performansı sınıfı için etkileyici olmasa da kabul edilebilir seviyede. Pozlama tüm koşullar altında hakikat ve fotoğraf modundan farklı olarak dinamik aralık nispeten geniş. Renkler genellikle canlı ve göze lâtif görünüyor. 

Elektronik imaj sabitleme hem durgun hem de hareketli testlerde tesirli bir performans ortaya koyuyor. Huawei Mate 30 Pro 5G, geniş bir dinamik aralık yakalayan ve lâtif renkler ortaya koyan ön kameraya sahip olsa da, en uygunlardan biri olmaktan uzak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.