Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Huawei Mate 40, Ekran Altı Kameralı Birinci Telefon Olabilir

0 13

Geçtiğimiz yıldan beri başta Çin merkezli Xiaomi olmak üzere Samsung ve Vivo gibi birçok firma, ekran altında bulunan kameralarla gündeme geldi fakat bu yeniliği tam mealiyle sunan birinci firma Huawei olacak üzere görünüyor. Yeni bir çağ açması beklenen bu yeniliğe sahip Huawei Mate 40 modelinin 2020 yılı sonlarına akıllıca tanıtılması bekleniyor. 

Çinli teknoloji sitesi Gizmochina’da yer alan bir habere nazaran toplumsal medya üzerinden yapılan bir paylaşımda ortaya çıkan yeni Huawei modeli, akıllı telefon teknolojilerinin gidişatını külliyen değiştirebilir. Aslında bu ekrana gömülü akıllı telefon argümanları uzun vadedir internette dolanıyor ve bu paylaşımlar gösteriyor ki beklenen yeniliğe sahip akıllı telefonlar 2020 yılı sonuna kadar önümüze çıkabilir. Bu cihazların birincisinin adının Huawei Mate 40 ya da Mate 40 Pro olacağı düşünülüyor.

Birinci firma Huawei olabilir:

Tamamıyla ekrana gömülü bu kameraların kızışan akıllı telefon pazarından hisse kapmak isteyen üreticiler için epey büyük bir ehemmiyet taşıdığını söyleyebiliriz zira kızaklı kamera ya da çentik tasarımı olmayan bir telefon birinci üreten firma olmak, teknoloji tarihine isim yazdırmak isteyen teknoloji devleri için epey kritik.

Huawei Mate 40 ile gelmesi beklenen bu devrim niteliğindeki yeniliğinse kameranın kullanılmadığı sırada ekranda hiçbir halde görünmemesi; ön kamera açıldığında da transparan bir imaj oluşturması üzerine şurası olduğunu belirtelim. Alışılmış ki bu durumun cihazın tasarım ve üretim aşamasında büyük emek gerektireceğini söylememizde yarar var zira bu tam ekran deneyimi, hem üretici hem de biz son kullanıcılar tarafında maliyet açısından büyük harcamalar mealine geliyor.  

Yeni telefonların dizaynları konusundaki fikir ve beklentilerinizi icmaller kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.