Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Huawei P40 Pro Ses Performansı DXOMARK’ta Beklenenin Altında

0 10

Huawei’nin, tanıtıldığı günden bu yana olumlu tefsirler almayı başaran ve hem donanım hem de yazılım bakımından hayli başarılı olduğu söylenen yeni amiral gemisi P40 Pro, DXOMARK üzerinde yeni bir teste tabi tutuldu. Üst seviye kamera özellikleri ve performansıyla göz dolduran cihaz, daha evvelce de DXOMARK’ta hem art hem de ön kamera incelemelerinden muvaffakiyetle geçmiş ve yüksek puanlara sahip olmuştu. Bu manada etkileyici bir performans sunan P40 Pro, artık de bir ses testine girdi.

Huawei P40 Pro’nun DXOMARK üzerindeki ses puanı daha evvelki kamera puanlarını aratır nitelikte. Akıllı telefondaki ses incelemesi sonucu Huawei P40 Pro, rakibi olan gayri üst seviye cihazlara kıyasla hayli düşük bir ses puanı aldı. Yapılan testten 59 puanla çıkan amiral gemisi, Honor V30 Pro’ya misal bir puan almış oldu. Cihazın aldığı bu düşük ses puanının ardındaki sebebin tek hoparlörlü dizayndan kaynaklı olduğu söylendi.

Ses kaydı açısından daha âlâ durumda:

Ses performansı olarak görece makûs bir sonuca ulaşan Huawei P40 Pro, ses kaydı konusunda düzgün olduğunu kanıtlamayı başardı. Cihaz, aldığı 74 puanla DXOMARK listesinde yeterli bir yana konumlandı. DXOMARK, cihazın ses kayıt yeteneğinin münhasıran içtima ve not kaydında 'birinci sınıf' olduğunu söyledi ve akıllı telefon, aldığı yekun ses puanıyla Honor V30 Pro’nun akabinde 20. sıraya yerleşti.

Haberimizi sonlandırırken akıllı telefonlardaki ses incelemelerinin DXOMARK bünyesindeki mühendisler tarafından gerçekleştirildiğini ve çeşitli objektif testler sonucu ortaya bir puanın çıkarıldığını hatırlatalım. Denetimli laboratuvar koşullarında yapılan ve 20 saatten ziyade süren tahlil sonrasında bir sonuca varan DXOMARK, bu testleri sadece cihazın dâhili donanımını ve varsayılan tatbikleri kullanarak yapıyor. Dalı takip edenler gelecek testleri merakla bekliyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.