Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Huawei P50, DXOMARK’ta Yeni Bir Rekor Kıracak

0 14

ABD tarafından kendisine ambargo uygulanan Çin merkezli teknoloji devi Huawei, yeni bir rekora hazırlanıyor üzere görünüyor. Bildiğiniz üzere firmanın P40 serisindeki amiral gemisi Huawei P40 Pro, DXOMARK’ın en güzel kameraya sahip telefonlar listesinde tepede taraf alıyor. Anlaşılan o ki Çinli teknoloji devi, önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen P50 serisiyle de tepedeki konumunu korumak istiyor.  

Huawei'nin P serisi cihazlardan sorumlu yöneticisi Wang Yonggang, yeni P serisi amiral gemisi modelinin geliştirme aşamasında olduğunu tabir etti. Yonggang, üzerinde son aşama önemli çalışmalar gerçekleştirilen P serisi telefonların geliştirilmesinden tanıtımına kadar 18 aylık bir vade olduğunu da laflarına ekledi. Bu, P50 serisinin mart ayında P40 modelinin tanıtılmasından da evvel geliştirilmeye başlandığı manasına geliyor. Yonggang, açıklamalarında Huawei P50 serisinin DXOMARK’ta yeni bir rekor kıracağını da kelamlarına ekledi.

Huawei P50 serisi, Mart 2021'de tanıtılabilir:

Wang ayrıca firmanın global araştırma ve geliştirme ekibinin, bir sonraki serideki cihazlarda kullanılacak teknolojiler ve tahliller için bir yıl evvelce çalışmalarına başladığını belirtiyor. Özetle haziran ayında olduğumuzu düşünürsek P50 serisinin tahminen önümüzdeki yıl mart ayında raflarda olacağını söyleyebiliriz. 

Firmanın P serisinden sorumlu yetkili ismi, yeni P serisi amiral gemisi cihazlarında akıllı telefonlara yeni bir soluk getirecek teknolojilerini de kullanmayı planladıklarını belirtti. Yeni serinin işlemci kısmındaysa 5 nm mimarisiyle üretilen Kirin 1000 işlemcisinin bulunması bekleniyor.

Huawei firmasının başta amiral gemisi modelleri olmak üzere akıllı cihazlarını ve bu eserlerde kullanılan teknolojilerini nasıl buluyorsunuz? Fikirlerinizi tahliller kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.  

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.