Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Içtimaî Ara Uyarısı Yapan Akıllı Bileklik: Skadi

0 13

Giyilebilir teknolojik eser tasarrufunun yaygınlaştığı şu günlerde, Türk teknoloji şirketleri de kesimin içerisinde yavaş yavaş uzunluk göstermeye başladılar. Bu bağlamda devletimizde verdiği hizmetin yanı sıra 8 farklı devlete de ihracat yapan Thread in Motion, yeni akıllı bilekliği “Skadi“yi tüketicilerin beğenisine sundu. Şirket, yeni akıllı bilekliğini yıl sonuna kadar 50 memlekete ihraç etmeyi hedefliyor.

Skadi, bugün piyasada olan akıllı bilekliklerden biraz farklı. Thread in Motion, yeni akıllı bilekliğini son devirlerin bir numaralı gündem hususu olan koronavirüs salgınına karşı önemli bir münhasıran donatmış. Bu akıllı bileklik, çevre aranın korunabilmesi için 1.5 metrelik arayı daima olarak tarıyor. Bu sayede toplumsal aranın korunması, günün yoğunluğu içerisinde unutulsa da Skadi sayesinde hatırlanıyor.

Skadi, koronavirüs günlerinin vazgeçilmezi olabilir

Skad, bir plazada ya da küçük bir ofiste çalışan bireylerin yeni sıradana alışmalarını hızlandırmayı vadediyor. Bu akıllı bileklikte yan alan anında geri bildirim özelliği, çevre uzaklığın ihlal edilmesi durumunda kullanıcının anında uyarılmasını sağlıyor. Bu sayede, kişilerin koronavirüs sonrası yeni olağana alıştırılması amaçlanıyor.

Skadi'nin sahip olduğu tek yetenek çevre aralık takibi yapmak değil. Bu akıllı bileklik, çalışanların tüm güvenlik durumlarını da göz önünde bulunduruyor. Mesela bu akıllı bilekliğin sahip olduğu temassız geçiş özelliği ile çalışanların fizikî teması önleniyor. Ayrıyeten muhtemel acil durumlarda hangi çalışanın toplanma noktasında bulunmadığı da bu akıllı bileklik aracılığıyla tespit edilebiliyor. Üstelik bu akıllı bilekliğin pili, tam 12 ay tasarruf imkanı sunuyor.

Yalnızca 1 ay içinde 10 binden çokça sipariş

Thread in Motion CEO'su Kadir Demircioğlu, yeni akıllı bileklikleri için yalnızca 1 ay içerisinde 10 binden çokça sipariş aldıklarını söylüyor. Akıllı bileklikleri ile çalışanların iş güvenliklerini sağlamak istediklerini söyleyen Demircioğlu, ihracatlarıyla da Türkiye iktisadına can vererek katma bedel kazandırmayı hedeflediklerini tabir ediyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.