Makalecin - Güncel Blog Yazıları

iFixit, DJI Mavic Air 2’yi Kesimlerine Ayırdı (Video)

0 12

Akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar tamiri konusunda mütehassıs olan iFixit, inceleme medyaları ile haberlerimize sık sık husus oluyor. iFixit bu sefer, stilinin dışına çıkarak dünyanın en büyük drone üreticisi DJI’ın en yeni modeli Mavic Air 2’nin kapağını kaldırdı.

Mavic Air 2’den kısaca bahsedecek olursak, Mavic serisinin 60 FPS ve 120 Mbps kalitesinde 4K medya çekim özelliği sunan birinci drone’u olma özelliğini taşıyan model, 34 dakikaya kadar havada kalabiliyor. Farklı sahne modlarını kullanarak otomatik olarak en yüksek kalitede imajlar çekebilen Mavic Air 2, gelişmiş bir otonom uçuş moduna sahip. DJI Mavic Air 2’nin başka özellikleri ve fiyatı hakkındaki tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

DJI'ya nazaran Mavic Air 2, dünyanın hem en akıllı hem de en inançlı drone modeli

DJI’ın yeni drone’u epeyce kompakt bir tasarım anlayışına sahip olsa da, mekanik aksam bakımından biraz karmaşık. Öte yandan Mavic Air 2’nin bataryasını çıkarmak epey kolay çünkü eserin pili gövdenin dışında duruyor ve yan taraflarındaki tırnaklara basılarak çıkarılabiliyor. iFixit, drone’daki standart vidaların neredeyse her şeyi bölgesinde tuttuğunu söylüyor.

Bildiğiniz üzere iFixit mühendisleri, inceledikleri cihazları kesimlerine ayırıp tahlil ediyor ve tamir edilebilirliklerine 0'dan 10'a kadar puan veriyor. “10 puan”, tamiri en kolay cihazlara verilirken “1 puan” tamiri en güç cihazlara veriliyor. 

Mavic Air 2, onarılabilirlik ölçeğinde 10 üzerinden 6 puan aldı

En yüksek puana sahip cihazlar, sökülmesi kolay olduğundan onarımı da nispeten daha ucuz oluyor. Puanlar, cihazın açılmasının zorluğu, cihaz içindeki ilişki kesimlerinin tipleri ve temel bileşenleri değiştirmenin ne kadar karmaşık olduğuna bağlı olarak değişiyor. Tüm bu değişkenler bağlamında incelenen DJI Mavic Air 2, 10 üzerinden 6 puan aldı. Huawei Mate Xs ve Galaxy Z Flip üzere katlanabilir akıllı telefonların sadece 2 puan aldığını düşünürsek, bir drone’un onarılabilirlik ölçeğinde 6 puan alması nispeten etkileyici. 

DJI Mavic Air 2’nin modüllerine ayrıldığı görüntü

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.