Makalecin - Güncel Blog Yazıları

İhracat Yapan Yerli Firmaları Tanıtan Site: Made in Turkey

0 16

Türkiye’de üretilen ve yurt dışına satılan her fikir, devletin iktisadı ve geleceği için büyük ehemmiyet taşıyor. Ancak gerek lisan gerek kültür farklılıklarından ötürü memleketimizdeki birden fazla firma, yurt dışında kâfi bilinirliğe sahip değil. Artık bir küme bilinçli insan, Made in Turkey isminde site açarak ihracat yapan yerli firmalarımızı yerküreye tanıtmaya başladı. 

Levent Aşkan ve Doğan Akdağ tarafından aslında Spotify’a bir podcast olarak başlayan Made in Turkey “akımı”, artık yeni internet sitesi üzerinden devam ediyor. Halihazıra yurt içinde sevilen, büyük kısmının yurt dışında bilinirliği az olan 200 kadar yerli firma, Made in Turkey sitesinde toplanmış durumda. Bu firmalar, site üzerinden yurt dışındaki müşterilere kişisel indirim kampanyaları da sunuyorlar.

Made in Turkey sitesinde had yok içerik platformlarından oyun ve yazılım şirketlerine, e-ticaretten hizmet yazılımlarına, dijital pazarlamadan yazılım yerküresine kadar pek çok yerli şirket listeye girmiş durumda:

Sitede mahal alan “Discounts” yani indirimler kısmı, yerli firmaların yurt dışındaki müşterileri için yaptıkları indirimleri listeliyor. Müşteriler buraya gelerek hem mütenasip fiyatlı hizmetler görüyor hem de Türk firmalarını tanıyorlar:

Made in Turkey’in emeli, yerli şirketlerin sıfırdan küresel pazara girerek başarılı olmalarını sağlamak. Bu yolda ilerleyen tüm yerli girişimcilere, işini yurt dışına taşıyıp ihracat başarısı yakalamak isteyen herkes Made in Turkey ekibine buradan ulaşabilir. 

Made in Turkey’in resmi Twitter hesabına göz atabilir, bu türlü bir sitenin yurt dışında daha çok duyulması sağlamak için buradaki ProductHunt sahifesine giderek Upvote tuşuna basabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.