Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Instagram kullanıcıları IGTV ile para kazanmaya başlayacak!

0 18
ABONE OL

Kullanıcılarına yeni bir gelir kapısı sunmak için hazırlanan Instagram, IGTV’ye alınacak 15 saniyelik reklamlarla birlikte, hem IGTV tasarrufunu arttırmak istiyor, hem de kullanıcılar için ekstra gelir modeli yaratmayı hedefliyor.

IGTV’den paylaşılan görüntülere 15 saniyelik reklam almaya müsaade verecek yeni program, tam olarak ne hengam kullanılmaya başlanacak şimdi belirli değil.

IGTV kullanan kişiler 15 saniyelik bu reklamları, hikayeler özelliğindeki üzere yukarı kaydırarak değil, üstüne tıklayarak hedeflenen linke ulaşacak.

Instagram’ın yeni reklam pratiği, birinci olarak hedeflenen bir kitle üstünde uygulanacak. Sonrasında ise sair kullanıcılar için de etkin hale getirilecek.

Şu an için 200 farklı Instagram fenomeni, yeni reklam pratiği için seçildi. Bu fenomenler arasında Lele Pons ve Adam Waheed üzere isimler bulunuyor.

Tıpkı devirde Instagram fenomenlerinin yanı sıra, IGTV’ye reklam verecek birinci markalar da belirlendi.

Bu markalar arasında Ikea, Puma ve Sephora üzere isimler bulunuyor.

2018 yılında birinci kere önümüze çıkan ve YouTube önünde kıymetli bir yana sahip olacağı tabir edilen IGTV, şu ana kadar canlı yayından ilerisine gidemedi ve başarısız bir teşebbüs üzere göründü.

Yeni reklam modeli ile birlikte, Instagram kullanıcılarının IGTV’ye daha çokça değer göstereceği ve bunun akabinde da takipçilerin daha çokça IGTV izleyeceği konuşuluyor.

Şu an için yeni reklam özelliği hakkında net bir tarih verilmese de yakın devranda bu özelliğin seçilen 200 Instagram fenomeni tarafından kullanılması bekliyor.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.