Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Instagram, Para Kazandıran Yeni Sistemini Test Edecek

0 16

Yerkürenin en çok kullanılan çevre medya platformlarından biri olan Instagram, IGTV’de içerik oluşturuculara çıkar sağlamak için reklamlar ve satın alınabilir rozetler sunacak. En ziyade 15 saniye uzunluğunda olacak reklamlardan elde edilecek gelirin bir kısmı, pratikteki içerik oluşturuculara verilecek. Yapılan açıklamaya nazaran yayınlanacak reklamların, YouTube’dakine misal bir halde atlanabilme özelliği bulunacak. 

The Verge tarafından yapılan haberde, reklam sistemiyle birlikte IGTV’de yayınlanacak görüntülerin da daha katı kurallarla izleneceği belirtildi. Telif hakkı, elverişli olmayan içerikler üzere görüntülerin mahal aldığı platform, bu adımıyla biraz daha YouTube’a benzeyecek üzere görünüyor. 

Rozetler de geliyor

Instagram’ın uzun görüntü paylaşma pratiği IGTV’ye, reklam özelliğinin dışında abonelerin satın alabileceği “rozetler” özelliği de gelecek. Bu rozeti satın alan aboneler, tahlil yaptıklarında isimlerinin yanında hususî bir simgeye sahip olacak. Başkaca rozetini satın aldıkları içerik oluşturucunun şahsi içeriklerine de ulaşabilecek. Rozet için verilen paralar ise içerik oluşturucuya gidecek.

IGTV’nin rozet sistemi, farklı katmanlarla satın alınabilecek. Bu katmanların 1 dolar ila 5 dolar arasında bir fiyat aralığına sahip olacağı açıklandı. Rozetler, birinci olarak Türkiye, ABD, Almanya, Brezilya, İngiltere, Fransa, İtalya ve Meksika’da test edilecek. 

Instagram’ın YouTuba’a rakip olarak çıksa da bir türlü istenen ilgiyi toplayamayan platformu IGTV, reklam sistemi ile daha ziyade içerik oluşturucusu çekerek YouTube’a rakip bir platform kurmayı amaçlıyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.