Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Instagram’dan En Çokça Kazananlar

0 17

“Messi mi Ronaldo mu?”tartışmasının sonucu ne olur bilmiyoruz. Lakin hangi futbolcu Instagram’dan daha ziyade gelir elde ediyor diye bakarsak sonuç çok net görünüyor: Cristiano Ronaldo, Messi ve Neymar üzere yıldızları geçmişte bırakarak Instagram’dan en ziyade para kazanan sporcu oldu. 

Yapılan yeni bir araştırma, Instagram'dan en çokça gelir elde eden isimleri ortaya çıkardı ve listenin birçoklarını sporcuların oluşturması dikkat çekti. Cristiano Ronaldo’nun son 12 ayda Instagram’dan 41.7 milyon sterlin (yaklaşık 350 milyon TL) para kazandığını gösteriyor. Ronaldo’nun en büyük rakibi olan Messi ise 25.2 milyon sterlik çıkarla listenin 2. sırasında nokta alıyor. 

Cristiano Ronaldo’nun Instagram’dan elde ettiği bu gelir, yıldız futbolcunun Juventus’tan aldığı yıllık fiyattan çok daha ziyade. Ronaldo, formasını giymeye devam ettiği Juventus’tan yıllık 27.3 milyon sterlin aldığını söylersek aradaki büyük farkı siz daha düzgün hesaplayabilirsiniz. 

Buzz Bingo’nun Instagram’dan paylaştığı en çokça gelir elde eden ünlüler araştırmasının birinci 10’unun içinde 6 sporcu bulunuyor. Ronaldo ve Messi’yle bir arada Neymar, Ibrahimovic ve eski bir futbolcu olan Beckham da listede bölge alıyor. Futbolcuların dışında Hindistanlı kriket oyuncusu Virat Kohli’de Instagram’dan en ziyade gelir elde eden sporcular arasında nokta alıyor. 

Cristiano Ronaldo, Instagram’dan en ziyade gelir elde eden sporcu olsa da en ziyade sponsorlu gönderi paylaşan sporcu değil. Ronaldo, son 12 ayda yalnızca 43 sponsorlu gönderi paylaştı. Yıldız futbolcu bu sayıyla en ziyade sponsorlu gönderi paylaşan sporcular listesinin üçüncü sırasında mekan alıyor. 

Cristiano Ronaldo, yalnızca sporcular arasında değil, tüm ünlüler arasında Instagram'da en ziyade kazanan isim konumunda. Bununla birlikte, Instagram'da en ziyade kazanan isimler arasında sporcuların yükte olması dikkat alımlı.

Instagram’ın en çok kazanan 10 ünlüsü:

  1. Cristiano Ronaldo- Yekun 41.7 milyon sterlin, gönderi başına 971 bin sterlin
  2. Lionel Messi- Yekun 25.2 milyon sterlin, gönderi başına 651 bin sterlin
  3. Kendall Jenner- Yekun 21.2 milyon sterlin, gönderi başına 560 bin sterlin
  4. Kylie Jenner- Yekun 16.2 milyon sterlin, gönderi başına 1.2 milyon sterlin
  5. Virat Kohli- Yekun 13 milyon sterlin, gönderi başına 232 bin sterlin
  6. David Beckham- Yekun 9.6 milyon sterlin, gönderi başına 322 bin sterlin
  7. Kim Kardashian- Yekun 9.4 milyon sterlin, gönderi başına 861 bin sterlin
  8. Neymar- Yekun 6.7 milyon sterlin, gönderi başına 617 bin sterlin
  9. Selena Gomez- Yekun 6.5 milyon sterlin, gönderi başına 821 bin sterlin
  10. Zlatan Ibrahimovic- Yekun 6.3 milyon sterlin, gönderi başına 191 bin sterlin

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.