Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Instagram’dan Rehber İçerikler İçin Yeni Özellik

0 22

Instagram'ın yeni özelliği, takip ettiğiniz hesaplar tarafından sunulan tavsiye içeriklerin görüntülenmesini sağlayacak. Özellik şu an için sağlıkla ilgili tavsiye edilen içeriklere odaklanıyor olsa da ilerleyen devirde içerik kategorilerinin genişleyeceğini varsayım etmek çetin değil.

Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcıları, sağlıkları ile ilgili rehber fotoğraf ve medyalara kolaylıkla ulaşıp, spesifik içerikleri daha kolay keşfedebilecekler. Üstelik bu yeni özelliğe erişmek oldukça kolay olacak.

Instagram'ın kullanma sunduğu yeni özellik

Instagram'ın yeni özelliği kapsamında profil sayfanıza yeni bir sekme eklenecek. Bu sekmeye ulaştığınızda ise mütehassıs bireyler ya da yetkili kurumlar tarafından hazırlanmış olan rehber içeriklere erişebileceksiniz. Üstelik bu içeriklere ipuçları ve tavsiyeler de eşlik edecek. Instagram kullanıcıları, eriştikleri rehber içerikleri DM ya da hikayeleri aracılığıyla paylaşabilecekler.

Instagram'ın yeni özelliği şu an için yalnızca takip edilen kullanıcıların oluşturdukları rehberleri içeriyor. Fakat şirket, önümüzdeki günlerde Keşfet'te mahal alan rehber içerikleri de bu sekme altına yerleştireceğini söz ediyor. Instagram yetkililerine nazaran laf konusu yeni özellik, Instagram kullanıcılarının muhtaçlık duydukları rehberlere çok daha kolay bir halde erişmelerini sağlamış olacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.