Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Intel CEO’su: Her Şey Benchmark Puanı Değil

0 9

Intel CEO'su Bob Swan, bilgisayar endüstrisinin çok çokça benchmark test rakamları üzerinde durmasından bir epey rahatsız olmuş durumda. Bob Swan, geçtiğimiz günlerde bu mevzuyla alakalı olarak Computex Milletlerarası Malumat Teknolojiler Fuarı'nda PC endüstrisine bir 'mesaj' gönderdi ve bu ileti Computex tarafından YouTube'da yayınlandı. Gönderdiği bu iletide Swan, genel olarak endüstrinin, benchmark üzerine bu kadar ziyade ağırlaşmak mekanına laf konusu olan işlemcilerin daha geniş ortamlarda sağladığı yararlara ve yeniliklere bakılması gerektiğini belirtiyor.  

Swan ayrıyeten bu aktiflikte yapmış olduğu konuşmada yeni nesil Intel Tiger Lake dizüstü bilgisayar işlemcilerinin planlandığı üzere bu yazın sonuna gerçek çıkacağını söyledi. Ağustos yahut eylül ayında çıkması beklenen Tiger Lake işlemcisini kullanacak olan bilgisayarlarsa bu yılın sonlarına kadar satışa çıkmayacak. Başkaca Bob Swan; bu yeni çıkacak işlemcilerin, Intel'in PC sanayisindeki 'tartışılmaz' liderliğini iyice pekiştireceğini belirtti.

Bob Swan: 'Yeni bir odağa gereksinim var'

Tiger Lake işlemcileri hakkındaki duyurusunun yanı sıra Bob Swan, daha çok evvelce belirttiğimiz benchmark konusuna odaklandı ve içerisinde bulunduğumuz koronavirüs salgını sürecinin en verimli halde kıymetlendirilmesi gerektiğini belirtti. Swan, ayrıca benchmark bahsiyle alakalı şu tabirleri kullandı:

“İçerisinde bulunduğumuz bu süreci, PC sanayisi olarak odağımızı benchmark sonuçlarından, yarattığımız teknolojilerin yararlarına ve tesirlerine yöneltmeye başlayabileceğimiz bir fırsat olarak görmeliyiz. Bu yaşadığımız salgın süreci bize, teknolojilerin tahlil odaklı olması gerektiğini ve bu sayede mütemadi gelişen sanayinin ve kullanıcıların gereksinimlerinin tam olarak karşılanabileceğini gösterdi.”

Bob Swan tarafından yapılan bu açıklamalar, internet yerküresinde kullanıcılar tarafından öteki formlarda değerlendirildi. Bob Swan'ın bu yaptığı açıklamalar sonrasında kullanıcılar, Tiger Lake işlemcilerinin Intel tarafından söylendiği kadar büyük bir yenilik getirmeyeceğini düşünmeye başladılar. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda AMD tarafından duyurulan yeni dizüstü bilgisayar işlemcisi Ryzen 4000'in, güçlü orta segment bilgisayarlarda kendine nispeten ziyade mekan bulabileceği gerçeği nedeniyle Bob Swan'ın bu biçimde açıklamalarda bulunduğu da düşünülüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.