Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Intel i9-10900K İşlemciler, Yanlışlıkla Erkenden Gönderildi

0 18

Yeni işlemci modelleri üzerine pek çok haber ve duyuru görmüş olsak da işlemcileri fizikî olarak şimdi görmedik. Şu anda içinde bulunduğumuz noktada bu işlemcileri görmemizin de çok bir meali yok çünkü koordinasyonlu anakartlar piyasada değil. 

Yeniden de yeni işlemciler ve özellikleri pek çok kimseyi heyecanlandırıyor. Teknoloji meraklıları, şimdiden yeni işlemcilerin siparişini vermiş durumda. İşlemcilerin çıkış tarihiyse merak konusu.

Intel işlemcileri erkenden gönderdi:

Intel işlemcilerini internet üzerinden ön siparişle sahalar, kendilerine gelen sipariş takip haberleriyle birlikte adeta şok oldu. Şimdi çıkış tarihi bilinmeyen bu işlemciler, görünüşe nazaran birtakım satıcılar tarafından kargoya verilmişti. 

Reddit ve öteki bilgisayar forumlarında ortaya çıkan bu malumatlar, bir anda internette tartışma yarattı. Birtakım şahıslar kargo etiketinin günahlı olabileceği fikrini öne sürdü. Çeşitli Reddit başlıklarında da bahis tartışıldı. Görünüşe nazaran bütün kargolar, Newegg Business internet sitesinden gönderildi. Gönderilerin gerçek olup olmadığıysa daha sonra ortaya çıktı. Ortada bir kusur vardı ama bu kusur, kargo kodunda değildi.

Intel Core i9-10900K işlemciler geri çağrıldı:

Firma, birden fazla kargoyu daha son kullanıcıya erişmeden durdurdu. Kargoların bir kısmı, dağıtım merkezlerinden ayrılsa da araçlardan geri çağrıldı. Öte yandan iki farklı Reddit kullanıcısı, Zen2isWut ve woodoouomo ise kendi siparişlerinin teslim edildiğini tabir etti. Velev Zen2isWut işlemci kutusunun bir fotoğrafını da paylaştı.

Öte yandan işlemci eline geçen insanların de yapabileceği çok bir şey bulunmuyor. Öncelikli olarak bu işlemcilere müsait olan Z490 üzere anakartlar da şimdi piyasaya çıkmadı. Yani işlemciye sahip olmanın çok bir meali da yok. Core i9-10900K ve Z490’ın piyasaya çıkışına uzun bir mühlet kalmadığı varsayım ediliyor. Muhtemelen birkaç hafta içerisinde bu işlemci ve anakartların piyasaya çıktığını göreceğiz. Intel’in talebi karşılayıp karşılayamayacağını ise hengam gösterecek.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.