Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Intel Tiger Lake İşlemcisinin Süratiyle İlgili Yeni Haberler

0 20

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yerkürenin en büyük yarı iletken üreticisi Intel çok yakında piyasaya süreceği yeni işlemcisi üzerinde çalışmalar yürütüyor. İşlemcinin çıkış tarihi şimdi net olarak aşikâr olmasa da çeşitli kaynaklar işlemciyle ilgili olan malumatları devir zaman servis ediyor. Bugün bu stilde bir haber daha duyuldu ve Rogame isimli bir kaynak Twitter hesabı üzerinden işlemcinin suratının 2.8 GHz olacağına dair bir rapor yayınladı.

Yayınlanan haberlere nazaran işlemcinin dört çekirdeğe ve 2.8 GHz sürat bedeline sahip olduğu söyleniyor. Daha evvel ortaya çıkan raporlardaki haberlerde daha yüksek olduğu görülen bu kıymet için şimdi bir doğrulamanın gelmediğini hatırlatmakta yarar var. 

Söylentiler her geçen gün artıyor:

Gelen bu yeni haberin akabinde Intel için birinci kez bu kadar yüksek suratlar görülmediği tahlilleri da yapıldı. Core i7-1185G7 işlemci için daha evvelce gelen bir söylenti 4 çekirdek ve 8 iş parçacığı içeren 3.00 GHz’lik bir taban frekansından bahsediyordu. Ayrıyeten gelen haberler yeni işlemcinin şu an Ice Lake işlemcilerinde bulunan Sunny Cove çekirdeklerinin noktasını alacak yeni Willow Cove çekirdeklerine sahip olacağını da bildirdi.

Bunların yanında yeni önbellek dizaynları, transistör seviyesi optimizasyonları ve gelişmiş güvenlik özelliklerinin de açıklanacağı söylendi. Intel’in şu an Ice Lake işlemcilerinde bulunan Gen 11 GPU’ya nazaran 2 kat daha gelişmiş olan Xe GPU’larını Tİger Lake ile sunacağı da tekrar lisana getirildi. Ayrıyeten tüm bu söylentilerle birlikte daha evvelce yayınlanan karşılaştırmalara nazaran AMD 7 nm Vega’dan üstün olduğu görülen Tiger Lake performansı içn merak kat sayısının da arttığını bildirebiliriz. Şu an gözler Intel’de ve yapacağı yeni duyurularda.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.