Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Intel vPro platformu yüksek performans isteyenlere yanıt verecek!

0 26

Yeni işlemcilerle ilgili açıklama yapan Intel’in Kurumsal Müşteri Platformları Yönetici Yardımcısı Stephanie Hallford, “İşletmelere yönelik olarak tasarlanmış olan Intel vPro platformu, performans, gelişmiş donanımlı güvenlik, yönetilebilirlik ve istikrar için kapsamlı bir tahlildir. Yeni 10. Nesil Intel Core vPro işlemcilerimizle, sadece bugün karşılaşılan değil birebir devirde gelecekte de PC’lerin hayat döngüleri boyunca kullanılacağı çalışma ortamlarında karşılaşılabilecek zorlukların üstesinden gelinmesine yardımcı olmak için bu sağlam temeli daha da geliştirdik.” dedi.

Intel vPro platformu 10 yıldan uzun bir vadedir iş güçlerinin inançlı bir formda ve daha az aksama vadeleriyle düzgün ve meselesiz çalışmasına yardımcı olmak için denetim özellikleri ve fırsatlar sunuyor. Intel vPro’nun bu bahse verdiği ehemmiyet en son geliştirilen, 10. Nesil Intel Core işlemcilerle çalışan ve yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan uzaktan iş gücüne yönelik olarak kapsamlı bir seri ek münhasıran desteklenen Intel vPro platformu ile daha da pekişiyor.

Ödün vermeyen üretkenlik, donanım tabanlı güvenlik özellikleri ve inovasyon için bir temel oluşturmak üzere 10.Nesil Intel Core  vPro işlemcilerle güçlendirildi.

En yeni Intel vPro işlemciler tarafından desteklenen sistemler, çalışanlara üretken olmaları için gereksinim duydukları bir numara sınıf performans ve karşılık verme gücü sağlıyor.

Intel vPro platformunda görüntü konferans için en güzel temas suratını sunan entegre Wi-Fi 6 (Gig +) ilişki özelliği, daha yüksek performans ve tıpkı devirde da BT departmanı çalışanlarına ve kullanıcılara karşılaştıkları mevcut ve yeni zorlukların üstesinden gelmeleri için yardımcı olacak yönetilebilirlik teknolojileri konum alıyor. Tüm bu özellikler bir seri farklı form faktörü üzerinde sunulabiliyor: Project Athena onaylı şık, zarif, güçlü ve çağdaş cihazlardan yüksek performanslı masaüstü dizaynlara kadar birçok form faktörü.

Tüm bunlar, Intel’in Project Athena inovasyon programına dayanan şık, güçlü ve çağdaş cihazlardan çeşitli form faktörlerinde sunulabiliyor.

Cisco’nun Kablosuz Teknolojilerden Sorumlu Lideri Matt MacPherson da Intel’in yeni vPro platformu ile ilgili olarak, “10 yılı aşan bir vadedir Cisco ve Intel emsalsiz kablosuz deneyimi sunmak için işbirliği yapıyor ve Wi-Fi’ın kurumsal tasarrufunu ve tesirini artırmaya yardımcı oluyor. Bu yakın işbirliği yeni sanayi standartları ve inovasyonlar ortaya çıktıkça, erken ve kapsamlı testler yoluyla Cisco ve Intel müşterilerine son çıkan teknolojileri süratli ve inançlı bir halde benimseme imkanı sunuyor. Müşterilerimizin, yeni 10. Nesil Intel Core vPro işlemcilerin ve Cisco’nun en yeni Wi-Fi 6 onaylı erişim noktalarının sunduğu daha sağlam ilişki, daha süratli belge indirme ve gelişmiş pratik performansı özelliklerini deneyimlemelerini heyecanla bekliyoruz.” dedi.

Bu yeni nesil platformdaki birtakım geliştirilmiş özellikler şöyle:

• 3 yaşındaki bir laptopla karşılaştırıldığında tüm sistemde %40’a kadar daha yüksek performans

• 3 yaşındaki bir laptopla karşılaştırıldığında %36’ya kadar daha ziyade ofis verimliliği

• 5 yaşındaki bir laptopla karşılaştırıldığında datayı %44’e kadar daha düzgün tahlil etme ve görüntüleme özelliği

• Medya konferanslar için en yeterli Wi-Fi teknolojisi için entegre Intel Wi-Fi 6 (Gig+) irtibat özelliği ile ağır ortamlarda yaklaşık 3 kat daha süratli Gigabit suratları ve gelişmiş performans

• Süratli karşılık verme özelliği, uzun pil ömrü ve Project Athena onaylı dizüstü bilgisayarlarda anında kalınan noktadan sürece devam edebilme özelliği

Güvenlik, idare ve operasyonel istikrar için yeni 10. Nesil Intel Core vPro işlemcilerdeki ek özellikler ise şöyle:

Daha Inançlı bir Temel ve Altyapı:

• Intel Donanım Kalkanı bed hedefli yazılımların taarruzlarını önlemek için özellikler sunuyor. Artık, tehdit tespit özelliği ve sistem belleğinin de ötesinde kapsamlı muhafaza ile kritik ehemmiyet taşıyan kaynakların korunmasına da yardımcı oluyor.

• Intel Sağlıklı Tedarik Zinciri daha çokça gönül rahatlığı için PC bileşenlerinin izlenebilir olmasını ve özgünlüğünün denetlenmesini sağlıyor.

Asrî Hayat Döngüsü Idaresi:

• Intel Faal Idare Teknolojisi ve and Intel Uç Nokta Idare Asistanı, cihazların velev işletmenin tesisi içinde velev bulut ortamında olsun her taraftan uzaktan yönetilebilmesini sağlayarak, işletmelerin destek, PC bakım ve çalışanların aksama müddetleri üzere mevzularda hem paradan hem de devirden tasarruf etmelerine yardımcı olabiliyor.

Yeni 10. Nesil Intel Core vPro mobil ve masaüstü işlemcilerle çalışan PC’lerin önümüzdeki aylarda PC üreticileri tarafından satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.