Makalecin - Güncel Blog Yazıları

iOS 13 Çalıştıran Tüm Cihazlara iOS 14 Gelebilir

0 15

ABD’li teknoloji devi Apple, COVID-19 salgını nedeniyle rastgele bir gecikme yaşanmadığı takdirde, yeni mobil işletim sistemi iOS 14’ü 22 Haziran’da düzenleyeceği Yerküre Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) tanıtmayı planlıyor.  

Bugüne kadar iOS 14’e ait pek çok sızıntı yaşandı, gelgelelim yeni işletim sistemine dair en çok merak edilen şeylerin başında, hangi iPhone modellerini destekleyeceği geliyor. Verifier isimli internet sitesinin “Apple’a yakın emniyetli bir kaynağa” dayandırarak verdiği haberlere nazaran iOS 14, iPhone 6 serisi ve 1. nesil iPhone SE de dahil olmak üzere iOS 13’ü çalıştıran tüm cihazları destekleyecek.

iOS 14 için hazırlanan konsept tasarım

Habere nazaran iOS 14 güncellemesini alacak tüm cihazlar şu biçimde sıralanıyor: iPhone 6s ve 6s Plus, iPhone SE (2016), iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS/XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro/Pro Max ve iPhone SE 2020.

Haberde başkaca Apple'ın geçen yıl piyasaya sürdüğü yedinci nesil iPod touch’ın da yeni işletim sistemini destekleyeceği yazıyor. Verifier, iOS 14'ün sırasıyla 2015 ve 2016 yıllarında tanıtılan iPhone 6S serisi ve özgün iPhone SE için yayınlanacak son güncelleme olacağını da tez ediyor. iPhone 7 ve 7 Plus'a iki yıl daha yazılım desteği verileceği de, haberde bölge alan haberler arasında. 

Verifier, geçen yıl iOS 13’ü destekleyecek cihazların tamamını yanlışsız bir biçimde kestirim etmişti. Bu da, laf konusu tezlerin güvenilirlik nispetini artırıyor, gelgelelim bundan evvelki birtakım raporlar, iPhone SE, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinin iOS 14 güncellemesi alma ihtimalinin çok düşük olduğu tarafındaydı. 

Hangi iPhone modellerinin güncellemeyi alıp almayacağını, 22 Haziran’da birinci defa çevrimiçi olarak düzenlenecek Yerküre Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) göreceğiz. O devrana kadar hususa ait yeni gelişmeler açığa çıktığı takdirde, sizlerle paylaşacağız. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.