Makalecin - Güncel Blog Yazıları

iOS 14 Beta 1 Türkiye’ye Ne Devir Gelecek?

0 11

Tüm yerküreyi tesiri altına alan koronavirüs salgını, birçok yanda istikrarları bozdu. Olağanda bu sene içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan birçok aktiflik, salgın yüzünden ertelenmek yahut sanal ortamdan yapılmak zorunda kaldı. Velev büsbütün iptal edilen etkinlikler bile oldu. Sanal ortamda yapılmasına karar verilen etkinliklerden biri olan WWDC20'ye az bir devir kala heyecan doruk noktasına ulaştı.

Birinci sanal ortamda gerçekleştirilecek WWDC aktifliği, 22 Haziran tarihinde yapılacak. Aktifliğin geliştiriciler açısından münferit bir kıymetinin bulunduğunu da söyleyebiliriz, bunun nedeniyse WWDC20 sona erdikten kısa bir mühlet sonra, iOS 14'ün birinci betasının geliştiricilerin cihazlarında yanını almasının bekleniyor olması. Hengam farklarından ötürü farklı ortamlarda farklı saatlerde çıkış yapacak iOS 14'ün birinci betası, Türkiye'de 22 Haziran Pazartesi 22.00'da çıkışını gerçekleştirecek.

WWDC20'de birçok oturum bulunacak:

Teknoloji tutkunlarının merakla beklediği WWDC20'nin programı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Açılış yapıldıktan sonra Apple'ın yazılımlarının yeni güncellemelerinden bahsedilecek 'Platforms State of the Union' oturumu gerçekleştirilecek. Geliştiricilerin merkezinde planlanan bu oturum, Apple'ın geliştiricilere şahsi pratik ve sitesinden takip edilebilecek.

Apple'ın dev tertibi alışılmış ki yalnızca bunlarla hudutlu kalmayacak. Şirketin düzenlediği birçok mühendislik ve tasarım oturumu da bu aktiflikle hayat bulacak. Günlük olarak yayınlanan bu oturumların içerisinde Apple mühendisleriyle yapılan konuşmalar da konumunu alacak. Apple Developer Forums’un da aktiflik sırasında açık kalacağını belirten şirket, geliştiricilerden gelen soruları olabildiğince yanıtlamaya çalışacak.

22 Haziran Pazartesi 20.00'da başlayan aktiflik, 26 Haziran'a kadar devam edecek. 31 yıllık tarihinde birinci sefer sanal ortamda gerçekleştirilecek WWDC, bu formda yapılmasına karşın Apple'ın en büyük tertiplerden biri olacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.