Makalecin - Güncel Blog Yazıları

iOS 14 İçin Hazırlanan Widget Yapılı Konsept Tasarım (Video)

0 15

Apple, eylül ayında mobil işletim sisteminin yeni sürümü iOS 14'ü yayınlayacak ve bağımsız dizayncılar, hayallerindeki iOS 14 dizaynlarını tekraren ortaya koydular. Artık tekrar, iOS 14 için yeni bir konsept dizaynla önünüzdeyiz.

Bu seferki iOS 14 konseptinin sahibi Aleksey Bondarev. Dizayncı, Apple'dan farklıbir yaklaşım sergileyerek iPhone'lara widget getiriyor. Apple, her ne kadar ana ekranlarını temiz tutmak istese de dizayncı, iPhone'ların daha canlı ekranlara sahip olması gerektiğini ortaya koyuyor. Dilerseniz artık, Bondarev'in iOS 14 konseptine yakından bakalım.

iOS 14'ün widgetlı tasarımı bu türlü görünüyor

Android ekosistemindeki kullanıcılar, widgetlara zati uzun devrandır alışıklar. Üstelik bu özellik, kullanıcı deneyimi önemli mealde deneyimleştiriyor. Konseptin sahibi olan dizayncı, Apple'ın da bir an evvel widget kullanımına geçmesi gerektiğini düşünüyor. Oluşturulan konsept tasarım, iOS 14'te birkaç simge büyüklüğündeki widgetların olabileceğini ortaya koyuyor.

Bondarev'in dizaynına nazaran iOS 14, üçüncü parti pratiklerin yanı sıra Apple'ın kendi tatbikleri için de widget özelliğini kullanılabilir kılıyor. O denli ki bu tasarım gerçek olursa, iPhone sahipleri telefonlarındaki saat, takvim ve velev pusula üzere pratiklerin tümünde widget kullanabilecekler. Üstelik bu konsept tasarım, Apple'ın genel tasarım yaklaşımına da misal.

iOS 14 için hazırlanan konsept dizayna ilişkin görüntü

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.