Makalecin - Güncel Blog Yazıları

iOS 14’ün Duyurulacağı WWDC 20’nin Programı Açıklandı

0 18

Apple’ın, her yıl yerkürenin pek çok noktasından binlerce geliştiriciyi bir araya getirdiği Yerküre Geliştiriciler Konferansı (WWDC), bu sene yeni tip koronavirüs salgını COVID-19 nedeniyle birinci defa online olarak düzenlenecek. Daha evvel 22 Haziran – 26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirileceği açıklanan aktifliğin programı, bugün itibarıyla anlaşılan oldu.

Apple, büsbütün dijital bir formatta düzenlenecek olmasına karşın, bu yılki WWDC’nin bugüne kadarki en büyük geliştirici konferansı olacağını söylüyor. Apple.com, Apple Developer pratiği, Apple Developer web sitesi, Apple TV pratiği ve YouTube aracılığıyla çevrimiçi olarak yayınlanacak aktiflik, 22 Haziran Pazartesi günü TSİ ile 20.00'da başlayacak olan “Special Event Keynote” ile start alacak.

Yerküre Geliştiriciler Konferansı (WWDC), 31 yıllık tarihinde birinci kere online olarak düzenlenecek

Açılış sunumunun akabinde Apple, iOS, macOS, watchOS ve tvOS için gelecek güncellemeler hakkında ayrıntılı malumatlar sunacağı “Platforms State of the Union” oturumunu gerçekleştirecek. Bu geliştirici merkezli sunum, yalnızca Apple Developer pratiği ve Apple Developer web sitesi üzerinden takip edilebilecek.

Cupertinolu teknoloji devi, Apple mühendisleriyle teğe bir oturumlar da dahil olmak üzere 100'den ziyade mühendislik ve tasarım oturumu gerçekleştireceğini açıkladı. Bu oturumlar, Apple Developer pratiği ve web sitesi aracılığıyla günlük olarak yayınlanacak. 

Aktiflikte, Apple mühendisleriyle teğe bir oturumlar da dahil olmak üzere 100'den çokça mühendislik ve tasarım oturumu gerçekleştirilecek

Apple ayrıyeten, 18 Haziran tarihinde açıklayacağı yeni Apple Developer Forums’un, 1000'den çokça Apple mühendisine konut sahipliği yapacak büyük bir ekosistem sunacağını söyledi. Yeni formatın bir kesimi olarak forum üyeleri, Apple mühendisleriyle ve kendi aralarında haber alışverişinde bulunabilecek. 

Apple Developer Forums’un WWDC 2020 sırasında etkin olacağını belirten ABD’li şirket, platformun geliştiricilerin soru sormasına, forumlara göz atmasına imkan sağlayacağını bildirdi. Bu arada, WWDC 2020'yi takip etmek isteyen geliştiricilerin, mühendislik oturumlarına kaydolmak ve oturum medyalarını izlemek için Apple Developer tatbikini indirmeleri gerektiğini de söylemiş olalım.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.