Makalecin - Güncel Blog Yazıları

iOS 14’ün Kimi Özellikleri Ortaya Çıktı

0 18

Vice'a göre güvenlik araştırmacıları, bilgisayar korsanları ve blog müellifleri; şubat ayından bu yana iOS 14'ün birinci versiyonuna erişebiliyorlar. Son birkaç ay içinde çok sayıda iOS 14 sızıntısı olmuştu hasebiyle gelen haberlerin işletim sisteminin erken sürümünden olması mümkün görünüyor.

Yazılım güncellemeleriyle ilgili küçük şeylerin Apple'ın resmi açıklamasından birkaç hafta ya da ay evvel sızmasına artık alıştık ancak resmi açıklamadan çok evvel bütün bir özellik listesinin internette var olması hayli sıra dışı. Vice'ın kaynağına göre böyle bir durum şimdiye kadar birinci defa gerçekleşti.

iOS 14’ün sızdırılan özellikleri:

iOS 14’ün şu ana kadar sızdırılmış özellikleri arasında yeni bir fitness pratiği, kalem için bir PencilKit API, iMessagegüncellemeleri, yeni bir ana ekran görünümü, bir QR kodutarayarak üçüncü parti uygulamaları test etme özelliği, iCloud Keychain'e gelecek olan bir yenilik konum alıyor.

Aralık ayında sızdırılmış olan bu özellikler hakikaten iOS 14 sürümüne aitse Apple'ın yeni işletim sistemini resmi olarak duyurmadan evvel bunlardan rastgele birini geciktirme yahut iptal etme ihtimali her devir var.

Evvelki yıllarda Apple, haziran ayında WWDC'de iOS'un bir sonraki sürümünün birinci geliştirici beta sürümünü paylaşırdı. Bu yıl22 Haziran’da çevrimiçi bir aktiflik olarak başlayacak olan WWDC'de tekrar bu türlü olacak üzere görünüyor. Apple, son basın açıklamasında; “Şimdi 31. yılında WWDC 2020, yerkürenin dört bir yanındaki milyonlarca yaratıcı ve yenilikçi geliştiricinin iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS'un geleceğine erken erişim elde etmesi için bir fırsat olacak” sözlerine yan vermişti.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.