Makalecin - Güncel Blog Yazıları

iPad İçin Word ve PowerPoint, Split View Özelliği Aldı

0 20

Apple, iPad’de bölünmüş ekran desteğini 2015 yılında tanıtmış ve iOS 9 ile birlikte piyasaya sürmüştü. Bu özellik yıllar içinde gelişse de kullanıcılar, birebir pratikten iki belgeyi şimdiye kadar bölünmüş ekran modunda bir arada görüntüleyemiyorlardı.

Son vakitlerde iPad’ler için Office pratiklerine yeni bir güncellemeye yayınlayan Microsoft, en azından iPad için Microsoft ve PowerPoint pratiklerine Split View desteği verdi. Bu modla birlikte kullanıcıların, tıpkı pratikteki iki belgeyi birebir anda görüntülemelerine imkan tanınmış oldu.

iPad için Microsoft Word ve PowerPoint, Split View özelliğine kavuştu:

Tüm platformlardaki kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılan Microsoft Office tatbikleri, piyasadaki en tanınan pratiklerin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Pratikleri yerkürenin dört bir yanından milyonlarca insan kullanıyor. Bu durumun farkında olan Microsoft ise iPad için Microsoft Word ve PowerPoint pratiklerine Split View desteği getirerek müşterilerinin isteğine kulak verdi.

Bu özelliğe erişmek için kullanıcıların iPad’deki sürükle bırak özelliğini kullanması ehliyetli. Bu noktada Microsoft Word yahut PowerPoint'i açtıktan sonra, kullanıcılar bir belgeyi yahut sunuyu açabilir ve akabinde bu belgeyi bir arada görüntülemek için sair bir belgeyi yahut sunuyu ekranın soluna yahut sağına gerçek sürükleyebilir.

Öte yandan kullanıcının sırf bir belgeyi yahut sunuyu kapatması ve başka evrakın tam ekran moduna geçmesine müsaade vermek için kaydırıcıyı ortadan tutup rastgele bir tarafa sürüklemesi, Split View özelliğini kapatmaya yarıyor.

Güncelleme, geçtiğimiz hafta başında iPad için Office tatbikleri paketine sunuldu. Güncellemeyi Microsoft Word ve PowerPoint’in dışında Excel de dahil Office paketindeki tüm tatbikler almış olsa da Split Wiew desteği sırf Word ve PowerPoint pratiklerine hususî olarak verildi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.