Makalecin - Güncel Blog Yazıları

iPad’lere Klavye Kısayolları Geleceği Ortaya Çıktı

0 7

ABD merkezli teknoloji devi Apple, kısa bir vade evvel iPhone ve iPad modellerinde kullandığı işletim sistemini birbirinden ayırdı. Şirket daha öncelerde her iki eser gamında da iOS işletim sistemini kullanıyordu lakin artık iPad'ler, iPadOS olarak isimlendirilen şahsileştirilmiş bir işletim sistemi kullanıyor. Bu işletim sisteminin son beta sürümünde ortaya çıkan bir özellik, iPad'lere değerli bir özelliğin yaklaşmakta olduğunu gösteriyor.

9to5Mac'in iPadOS'un 13.5.5 beta sürümünde yaptığı incelemeler, Apple'ın yeni iPadOS sürümünde kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. 9to5Mac'in keşfine nazaran iPadOS 13.5.5, kullanıcılara olağan bir klavye kısayoluyla ekran parlaklığı ayarlayabilme imkanı sağlayacak.

iPad Pro Magic Keyboard, kullanıcılar için ziyadesiyle hayat kolaylaştıran bir eser. Lakin Apple, bu klavyede şahsi işlevselliklere pek nokta vermiyor ve bu eksikliği donanımsal değil, yazılımsal olarak bir güzelleştirmeyle çözmek istiyor üzere görünüyor.

9to5Mac'e göre Apple, iPad klavyelerine kısayollar getirmeye hazırlanıyor. Ekip, bu özelliği şimdi deneyimleme imkanı bulamadığını ancak keşfedilen kodların, yeni güncellemeyle birlikte kullanıcıların kısayollarla klavyenin art plan aydınlatmasını ayarlayabileceklerini gösterdiğinisöylüyor.

Mevcut koşullarda iPad sahipleri, klavyelerinin art plan aydınlatmasını değiştirebilmek için “Ayarlar” kısmına gidiyorlar ve süreci buradan gerçekleştiriyorlar. Kısayollar ise yalın bir tuş kombinasyonu ile tatbik ekranını değiştirmeden parlaklığı değiştirmeyi mümkün kılacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.