Makalecin - Güncel Blog Yazıları

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’da Tuhaf Bir Yeşil Ekran

0 16

Eğer iPhone 11, iPhone 11 Pro yahut iPhone 11 Pro Max kullanıcısıysanız ve ekran kilidini açtıktan sonra soluk bir yeşil ekranla karşılaşıyorsanız yalnız değilsiniz. Bazı kullanıcılar, telefonlarının kilidini açtıktan sonra iPhone ekranlarının olağan dışı bir değişimle yeşile dönüştüğünü görüyor. Sorunun rastlantısal bir biçimde ortaya çıktığı ve görünüşe bakılırsa bir yazılım arızasından kaynaklandığı düşünülüyor. 

iPhone 11 serisindeki soluk yeşil ekran şikayetleri birinci başta Reddit'te paylaşıldı. Derde neyin neden olduğu bu noktada bilinmezken sorunu yaşayan kullanıcılar soluk yeşil ekran kilidi açıldıktan sonraki birkaç saniyede ortaya çıktığını belirtiyor. Birtakım kullanıcılarsa benzer bir sorunu gece vakti Karanlık Mod ve Gece Vardiyası özellikleri devrede olduğunda yaşadığını söyledi. Kimi öbür kullanıcılarsa soluk yeşil ekranın ekran parlaklığının en düşük seviyede olduğu devir göründüğünü kaydediyor.

Sorun güncellemeden kaynaklı olabilir

Yeşil ekran sorunu yaşayan kullanıcılara nazaran bu tuhaf sorun iOS 13.4.1 güncellemesinden bu yana mevcut. Bu da sorunun yazılım kusurundan kaynaklandığını düşündürüyor. Birkaç kullanıcı, cihazlarını yine başlatınca sorunun kaybolduğunu söyledi fakat bu tahlil tüm kullanıcılar için tasdikli olmuyor. 

Soluk yeşil ekran sorunu nedeniyle şikayet edenler esas olarak iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max kullanıcıları. Bununla birlikte iPhone X kullanıcılarından da şikayetler geliyor. Şikayetin kaynaklandığı sürümler yalnızca iOS 13.4.1 değil, birebir devirde iOS 13.5 ve iOS 13.5.1 de bu sıkıntıdan muzdarip. 

Şayet sorun yazılımla ilgiliyse Apple'ın bir sonraki güncellemede sorunu çözmesini bekleyebiliriz ve bildiğimiz üzere Apple bu tip meseleleri çözmede epey süratli. iOS 13.5.5 şu anda beta aşamasında ve sorunu çözüp çözmediği zahir değil. Renk değişimine neyin neden olduğuna ait ayrıntılar şu anda eksik ve şu anda sorunun nasıl çözüleceğine ait bir haber bulunmuyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.