Makalecin - Güncel Blog Yazıları

iPhone 12’nin USB Type-C ile Geleceği Söyleniyor

0 17

Daha evvel Apple eserleri hakkında pek çok isabetli sızıntı gerçekleştiren bir Twitter hesabı tarafından aktarılan haberlere nazaran Apple, iPhone 12 serisiyle birlikte Lightning girişine veda ederek en şimdiki kablolu temas standartlarından biri olan USB Type-C'ye geçiş yapacak.

Argümanlara nazaran Apple, Type-C geçişine epey sıcak bakıyor ve bu kapsamda USB Type-C girişine sahip bir iPhone 12 prototipi dahi üretmiş durumda. Yeniden de şirket bu mevzuda sonuncu kararını vermiş değil ve bu nedenle Type-C'li iPhone 12 şimdi seri üretime girmedi.

Apple, iPhone 12'de Lightning girişi tercih edip, iPhone 13'te “Smart Connector”e geçiş yapabilir

Aslına bakacak olursak Apple'ın Lightning girişinden vazgeçme isteği yeni bir şey değil. Velev bu bahiste daha evvel ortaya atılan tezler, şirketin tüm ilişkileri kaldırmak istediğini ortaya koyuyordu. Yani piyasaya sürülecek yeni iPhone modellerinde rastgele bir kablolu temas girişi bulunmayacaktı. Lakin bunnu günümüz teknolojileri için erken olduğunu düşünen Apple, bu fikirden süreksiz olarak vazgeçti.

Ortaya atılan vesair savlara nazaran ise Apple, yeni iPhone modellerinde “Smart Connector” kontağına geçiş yapacak. Ama tüketiciler, Smart Connector ile iPhone 12 değil iPhone 13 serisi ile tanışacaklar. Doğal olarak bu senaryoda iPhone 12'ler Lightning ile kutudan çıkacak.

Bu irtibat çeşidi, iPhone'ların çok daha ziyade aksesuar desteklemesini, velev iPhone'ların klavye ve fare ile kullanılmasını bile sağlayabilir. Gelgelelim tüm bunların şimdilik birer argüman olduğunu ve kesin kararın Apple tarafından verileceğini unutmamak gerekiyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.