Makalecin - Güncel Blog Yazıları

iPhone Kamera Modülünü Telefona Dönüştüren Konsept

0 15

Akıllı telefon kolu, her geçen yıl biraz daha değişiyor. Şirketler, birkaç ay trend olan bir özelliği bir anda değiştirebiliyorlar ve hal bu türlü olunca da bağımsız dizayncılar, hayal güçlerini kullanarak akıllı telefon kolunun nereye gidebileceği üzerinde baş patlatıyorlar. Şimdiyse Louis Berger isimli bir dizayncı, iPhone'ların gitgide büyüyen kamera modüllerine göndermede bulunarak bugüne kadar benzerini hiç görmediğimiz bir yaklaşım sergiledi.

Berger'in konsept tasarımı, iPhone'ları modüler hale getiriyor. Tasarımcıya nazaran küçük modül, kamera donanımı ve kolay işlevleri gerçekleştirmeyi mümkün kılak küçük bir ekrana sahipken; daha büyük olan modül, klâsik bir iPhone'un küçültülmüş versiyonu olarak önümüze çıkıyor.

iPhone kamera modülünü bağımsız bir telefona dönüştüren konsept

Daha açık olmak gerekirse küçük modülün akıllı saat gibisi bir işlevi var. Lakin kullanıcılar, istedikleri takdirde bu küçük modüler yapıyı bağımsız olarak kullanabiliyorlar. Yani ziyadesiyle küçük olan kameralı modül, kendi işlemci ve bataryasına sahip.

Konsept dizaynın 2. modülü ise daha büyük bir ekran, daha güçlü bir işlemci ve tam gün tasarruf sağlayacak bir bataryaya sahip. Kullanıcılar, her iki modülü kullanmak istediklerinde tek kesim haline gelmiş bir mini iPhone'a sahip oluyorlar. Küçük modüldeki kamera donanımı, büyük modüle yerleştiğinde asıl işlevine kavuşuyor.

Varsayım edebileceğiniz üzere dizayncı, gerçeğe dönüşme ihtimali olan bir konsept oluşturmak mekanına iPhone'ların yıldan yılda büyüyen kamera modülünün yakında tek başına bir telefon oluşturabilecek kadar büyüyeceğine dair ön görüsünü paylaşıyor ve bir manada Apple'ın kamera dizaynını tiye alıyor. Pekala siz kelam konusu konspet için ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.