Makalecin - Güncel Blog Yazıları

İptal Edilen Avengers Oyununun Manzaraları Ortaya Çıktı

0 18

1990'da Jack Friedman tarafından ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan görüntü oyunu şirketi THQ, 2011 yılında birinci Avengers sinemasının gösterimi ile birebir vakte denk gelecek Avengers oyunu geliştiriyordu. 

THQ Studio Australia ve Blue Tongue Entertainment tarafından üstlenilen oyun; Iron Man, Thor, Hulk ve Captain America karakterlerinden birini seçerek, FPS deneyimi yaşamanızı hedefliyordu. Şayet oyun ete kemiğe bürünmüş olsaydı, yepyeni Avengers karakterlerine has hareketlerle düşmanlarımızı alt etmeye çalışacak ve bize verilen hizmetleri tamamlamak için savaş edecektik.

Ne var ki THQ, girişime başladıktan yalnızca bir sene sonra, yani 2012 yılında iflas müracaatında bulundu. Haliyle girişim de, mali meseleler nedeniyle iptal edildi. O devranlar büyük merak uyandıran oyunun imajları, yaklaşık 9 yıl sonra ortaya çıktı. 

FPS tipindeki Avengers oyununun oynanış imgeleri, medya oyun portalı Obscure Gamers tarafından satın alınan eski bir Hard Disk’te bulundu. Kelam konusu HDD, THQ iflas ettiğinde ve stüdyolarını kapatmaya başladığı devirlerde, muhtemelen açık artırmaya çıkarıldı.

THQ, Avengers oyunu iptal edildikten sonra Ubisoft, Avengers'ın haklarını almış ve Marvel Avengers: Battle for Earth isimli üçüncü şahıs bir konsol oyunu üzerinde çalışmaya başlamıştı. 2012'nin sonlarında piyasaya sürülen prodüksiyon, Marvel çizgi romanlarındaki “Secret Invasion” hikayesine dayanıyordu. Xbox 360 ve Wii U platformlarında çıkan oyun, hayal kırıklığından öteye gidememişti. 

THQ tarafından iptal edilen Avengers oyununun imgeleri

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.