Makalecin - Güncel Blog Yazıları

ISS’i Sanal Olarak Gezebilirsiniz

0 14

Uzunca bir karantina sürecinden sonra, pek çok insan sıradanlaşma kapsamında dışarı çıkmaya başladı. Konuttan dışarı çıkıp gezmek istemekte kendince haklı olan bu kimseler ise virüsün bulaşı suratını yine yükseltme ihtimali bulunuyor. Evet, sıradanlaşma süreci başladı, fakat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da söylediği üzere çok da ziyade normalleşmememiz gerekiyor. 

Bugün sizlere hanenizden çıkmadan gezebileceğiniz bir tarafı göstereceğiz. Bildiğiniz üzere, uzun yıllardan beri Dünya’nın 400 kilometre üzerinde Memleketler arası Uzay İstasyonu yan alıyor. Uzayda araştırmalar gerçekleştirmek için kurulan bu devasa yapıyı hanenizden gezebileceğinizi biliyor muydunuz?

Google Arts & Culture ile pek çok sanal gezi yapabilirsiniz. 360 radde olarak yapabileceğiniz bu tiplerden biri de Memleketler arası Uzay İstasyonu olarak dikkat çekiyor. Şayet sizler de ISS’in içindeki dar tünelleri ve ekipmanları merak ediyorsanız, buraya tıklayarak bu merakınızı giderebilirsiniz. 

Arts & Culture’la müzeleri gezin

Google, bu pandemi periyodunda dışarı çıkamayan kişileri çok keyifli edecek Arts & Culture özelliğini her geçen gün geliştiriyor.  Pek çok müzenin dışında CERN’deki Büyük Hadron Çarpıştırıcı üzere makineleri de gezmenizi sağlayan Arts & Culture, ISS’i merak eden şahısların de merakını gidermeyi başarıyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.