Makalecin - Güncel Blog Yazıları

İzmir ve Nevşehir’deki Otomobilli Film Aktifliğine Büyük İlgi

0 25

Türkiye, koronavirüs salgını ile savaşında 2. ayını geçmişte bıraktı. Hepimize bildiğimiz yerküreyi unutturan ve yeni sıradanlar kazandıran COVID-19, tahminen de hayatımızda hiç olmadığı kadar hanede vakit geçirmemize neden oldu. 

İzmir ve Nevşehir belediyeleri, korona günlerinde hanelerinde bunalan vatandaşlara biraz olsun moral verebilmek umuduyla otomobilli film aktiflikleri düzenledi. Bostanlı, İnciraltı Demokrasi Meydanı, Fuar İzmir, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Ortamı Buz Pisti, Buca ve Çiğli olmak üzere İzmir’in farklı noktalarında kurulan dev ekranlar, vatandaşların otomobillerinden inmeden film keyfi yaşamalarını sağladı.

İzmir'in farklı noktalarına kurulan dev ekranlar, vatandaşlara araçlarından inmeden film keyfi yaşattı

Belediye ekipleri, sineması izleyen şahıslara patlamış mısır, gazoz ve maske dağıtmayı da ihmal etmedi. Otomobilli film aktifliğinin Fuar İzmir’deki ayağına katılan Nurettin Otomobilci isimli bir vatandaş, tertibi çevre medyadan gördüklerini ve çabucak müracaat yaptıklarını söyledi. Birinci sefer otomobilli film aktifliğine katıldıklarını belirten Otomobilci, “Salgın nedeniyle iş dışında meskenden çıkmıyorduk. Çok sıkılmıştık, nitekim bu aktiflik çok düzgün oldu” dedi.

Belediye ekipleri, sineması izleyen bireylere patlamış mısır ve gazoz ikram etti, maske dağıttı

Betül Arslan isimli vatandaş ise “Hemşireyim, bana büyük düzgün bir moral oldu. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle hiçbir aktifliğe katılamıyorduk. Bu türlü bir imkanı sağlamaları bizleri çok berhudar etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ederiz. Birinci kere otomobilli film aktifliğine geliyoruz. Aslında hayalimizdi. İkramlar da çok güzel” tabirlerini kullandı.

Nevşehir Belediyesi’nin düzenlediği otomobilli film aktifliği de en az İzmir’deki kadar renkli imgelere sahne oldu. Bektik Mahallesi’nde bulunan kamyon ve tır garajına kurulan dev ekranın önüne araçlarını park eden vatandaşlar, belediye ekiplerinin ikram ettiği gazoz ve mısırlar eşliğinde aktifliğin birinci günü “Müslüm” sinemasını, 2. gününde ise “Türk İşi Dondurma” sinemasını izledi.

Nevşehirliler, etkinliğin birinci günü Müslüm, 2. gününde ise Türk İşi Dondurma filmini izledi

Nevşehir Belediye Lideri Rasim Arı, koronavirüs nedeniyle hanelerinden çıkamayan vatandaşlara moral vermek için düzenledikleri otomobilli film aktifliğinin büyük bir ilgi gördüğünü söyledi. Arı, vatandaşlardan gelen ağır talep üzerine Ramazan Bayramı'nın 3. günü yeni bir sinemayla aktifliği tekrarlayacakları haberini verdi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.