Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Japonya’dan Türkiye’ye 6,5 Milyon Liralık Yatırım

0 22

Çoklu soğuk cüzdan tasarrufu, yüksek güvenlik ve yüksek hacimde süratli süreç desteği sunan Koindex, yenilikçi getiri modelleri ve düşük süreç fiyatlarıyla de dijital varlık yatırımcılarına merhaba diyor. Küresel borsaların birçoklarından daha düşük süreç fiyatlarıyla çalışan Koindex’te kullanıcılar ödedikleri süreç ecirlerini geri alma imkanına da sahipler. Koindex başkaca daha geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmak için dijital varlık platformları arasında yaygın olan satış paydaşlığı (referans) modelini de yatırımcıya sunacağını duyurdu.

Yüksek kaliteli alım satım ve listeleme hizmetleriyle sınıfının en yeterli dijital varlık platformu olma gayesiyle faaliyetlerine başlayan Koindex emniyetli, şeffaf, verimli ve istikrarlı bir ticaret platformu sunarak global kullanıcı topluluğuna hitap ediyor. Bitcoin başta olmak üzere kripto para ve dijital varlıklara erişimi kolaylaştırmak için kullanıcı dostu bir arayüzle tasarlanan platform, token sahiplerine al sat ticareti (trade mining), token tutma (pledge) ve marj ticareti (margin trading) üzere çeşitli kar metotları sunuyor.

Yatırım Japonya’dan, teknoloji Türkiye’den

Türkiye’de kripto para sahasındaki yüksek süreç hacminin kendilerini bu ekosisteme yatırım yapmaya teşvik ettiğini vurgulayan Koindex Memleketler arası Pazarlardan Sorumlu Başkan Ortağı Anthony Knode: “Geleceğin para ünitesi olarak isimlendirilen kripto paralara Türkiye özelinde ağır bir ilgi var. Türkiye’nin inovatif dönüşümleri çabuk benimseyen genç nüfusu, kripto para yerküresinde da kendini gösteriyor. Bu potansiyelin ortaya çıkarılması için büyük bir özveriyle çalışacağız. Türkiye pazarının yeni oyuncusu Koindex olarak bilhassa kendi kripto paramız KOIN ile kıymetli bir çıkış yakalamayı hedefliyoruz. Dijital varlık alım satımı için yarının gereksinim ve beklentilerini karşılayabilecek güçlü bir altyapıya ve bilirkişiliğe sahibiz. Yatırımcıya en güzel deneyimi sağlamaya odaklı çalışarak, Türkiye’de bu yerde gereksinim duyulan hizmetleri sunmak için yola çıktık” diye konuştu.

Koindex’i öteki kripto para borsalardan ayıran ana öge olan platforma has KOIN token’ın yerli bir ekip tarafından geliştirildiğini yineleyen Koindex İş Geliştirme ve Pazarlama Danışmanı Demet Zübeyiroğlu: “Yapılan araştırmalar Türkiye’de kripto para yerinde ilginin nispeten yüksek olduğunu gösteriyor. Ferdî ve kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin münhasıran korona virüs salgını tesiriyle arttığını da gözlemliyoruz. Tam bu devirde Asyalı yatırımcının parasını Koindex ile Türkiye’de kıymetlendirme isteği de Türkiye’deki kripto para ekosisteminin güvenilirliğini pekiştiriyor.” diye ekledi.

Sepet kura endeksli birinci kripto token: KOIN

Koindex’in kendi platformunda kullanacağı KOIN isimli token’in kıymeti altın, ABD Doları ve Bitcoin (BTC) baz alınarak oluşturulan KOIN Endeksi’ne nazaran belirleniyor. Bu üç kur üzerinden her ayın birinci günü otomatik olarak yapılacak piyasa güncellemesi neticesinde, fiyatı stabil tutabilmek için kur kompozisyonu da yenileniyor. Endekste yaşanacak günlük yüzde 10 üstü dalgalanmalarda da altın, USD ve BTC nispeti tekrar hesaplanıyor. KOIN kıymetinin sonunda temelde altın fiyatına endeksli olarak kademeli biçimde artması öngörülüyor.

Al sat madenciliği hem gelir hem de anapara karı sağlayan devrim niteliğinde bir sistem olarak dikkat çekiyor. Bu yapı süreç ecirlerinden elde edilen getirilere dayanıyor. Bu fiyatlar Koindex tarafından kısmi olarak yahut külliyen kullanıcıya “KOIN” formunda iade ediliyor.

3 Haziran 2020’de VIP yatırımcılar için, 7 Haziran 2020’de ise tüm Türkiye’deki yatırımcılar için gerçekleştirilecek KOIN ön satış günlerinde çok daha tutarlı fiyatlarla KOIN sahibi olmak mümkün olacak.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.