Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Jeff Bezos’un Trilyoner Olma İhtimaline Gelen Reaksiyonlar

0 30

Bilişim ve e-ticaret şirketi Amazon, uzay taşımacılığı şirketi Blue Origin ve The Washington Post gazetesi üzere farklı kesimlerde faaliyet gösteren pek çok şirketin sahibi olan Jeff Bezos, üzerinde oturduğu 143 milyar dolarlık serveti ile gezegenin en varlıklı kişisi konumunda. 

Yerkürenin dört bir yanını etkileyen ve milyonlarca kişisi işinden eden koronavirüs salgınına karşın cebini doldurmaya devam eden Amerikalı teşebbüsçü, Amazon’un pandemi sürecinde satışlarını katlaması sayesinde yıl başından bu yana servetini 25 milyar dolardan çokça artırmayı başardı. 

Jeff Bezos'un serveti, yılın başından bu yana 25 milyar dolardan çokça arttı

İşletme danışmanlığı platformu Compareisun, çarşamba günü yayınladığı raporunda, Bezos’un net servetinin 2026 yılına kadar 1 trilyon dolara yükselebileceğini bildirdi. Kelam konusu rapor, ‘Jeff Bezos Trillionaire’ sözünü bir anda trendlere soktu, lakin başarılı girişimcinin yerkürenin birinci trilyoneri olmak için daha nispeten uzun bir yol var.

Yukarıda da belirttiğim üzere 56 yaşındaki Bezos, 143 milyar dolarlık ütopik bir servete sahip. Kurucusu olduğu Amazon'da yüzde 11,2'lik bir payı bulunan Amerikalı iş kişisi, pek çok kesimi vuran pandemi devrinde bile zenginleşmeye devam ediyor.

Amazon'da yüzde 11,2'lik behresi olan Bezos, 143 milyar dolar servete sahip

Koronavirüs salgını nedeniyle meskenlerine kapanan beşerler, her zamankinden çok daha ziyade online alışveriş yapmaya başladı. Streaming yayın platformlarına olan ilgiden bahsetmiyorum bile. Bildiğiniz gibi Amazon.com ve Amazon Prime, Amerikalı şirketin en güçlü kalelerinden ikisi. Binaenaleyh Amazon’un neden pandeminin kazananlarından biri olduğu çok açık.

Yerkürenin en büyük online perakende sitesi olan Amazon, yılın birinci üç ayında tam 75 milyar dolarlık satışa hacmine ulaştığını açıklamıştı. Bu rakam, geçtiğimiz yılın tıpkı devrinde 60 milyar dolar civarındaydı. Muhtemel bir 2. dalga ve beraberinde gelecek yeni karantina önlemleri, online alışverişe olan yüksek talebi çok daha farklı bir noktaya taşıyabilir.

Jeff Bezos'un yerkürenin birinci trilyoneri olacağı cihetindeki haberlere verilen reaksiyonlar

“Ben: Jeff Bezos trilyoner mi oluyor? Bu bed. 

Yeniden ben: Birebir gün içinde Amazon'dan üçüncü siparişimi veriyorumdur.”

“Jeff Bezos, bizler depresyona girerken yerkürenin birinci trilyoneri olmak üzere”

“Jeff Bezos, birinci trilyoner olmaya hazırlanırken, ABD'de 33 milyon insan işsizliğe zorlandı ve 27 milyon insan sağlık sigortasından mahrum bırakıldı”

Jeff Bezos 1994 yılında. Onun birinci trilyoner olacak olmasından nefret edebilirsiniz lakin o mutlaka bunun için çalıştı”

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.