Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Kargoyla Gelen iPhone 11’in Yürek Burkan Imgeleri

0 21

Dijital çağa geçiş yapmamızla birlikte internet irtibatı olan rastgele bir cihazla internet üzerinden alışveriş yapabilir olduk gelgelelim biz alışverişi yapıp ödemeyi meselesiz bir halde gerçekleştirsek de eserlerimiz direkt elimize ulaşmıyor, kargo şirketleri sayesinde hanemize ya da iş alanımıza kadar geliyor.

Kargo şirketleri hayatımızda büyük kolaylıklar sağlasa da maatteessüf vakit zaman beğenilmeyen örneklerin de adresi olabiliyor. Son olarak Twitter’da Yılmaz Tekbıyık isimli bir kullanıcı, internetten sipariş ettiği yeni iPhone akıllı telefonunu eline aldığında büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Kargoda sağlamlık testine uğrayan iPhone 11:

İnternet üzerinden iPhone siparişi veren Yılmaz Tekbıyık, kargo paketini açtığında cihazın kutusunun ezilmiş, içindeki cihazın da tuz buz olmuş olduğunu gördü. Tekbıyık, bu imgeleri Twitter üzerinden paylaşarak cihazı kendisine getiren kargo şirketlerinin bu vakadan sorumlu olduğunu argüman etti.

Tekbıyık, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımı daha çokça kişinin görmesini sağlamak için imgeleri görenlerden paylaşımı retweet etmelerini istedi. Tekbıyık'ın bu isteği yaklaşık 1.200 kişi tarafından mahalline getirilirken paylaşım, 5.900 kişi tarafından beğenildi. Birçok kullanıcı da Tekbıyık'ın gönderisinin altında kargo şirketleriyle ilgili şikâyetlerini paylaştı.

Yılmaz Tekbıyık’ın yaşadığı sorunun asıl kaynağının kargo şirketlerinin olup olmadığı şimdi kesin değil fakat bu cins hadiselerin önüne geçmek için internetten alışveriş yapan her kullanıcının bilmesi gereken bir tedbir bulunuyor. İnternetten her ne sipariş ederseniz edin kargoyu teslim eden kişi kapınızı çaldığında kargoyu teslim alıp kapıyı kapamadan evvel kargonun durumunu hizmetliyle birlikte denetim etmelisiniz.

Kargo kutusunun içinde sipariş ettiğiniz rastgele bir şeyin zarar aldığını gördüyseniz, kargo hizmetlisine tutanak tutturmalısınız. Bu süreci yapmazsanız ve kargonuzun paketini açtığınızda hasarlı bir eserle karşılaşırsanız, bu hatayı kargo şirketinin yaptığını kanıtlayamazsınız. Kargo hizmetlisi denetim talebinizi reddederse kendisine bulunduğu kargo firmalarının cevapladığı soruları ve kuralları hatırlatabilirsiniz. Ayrıyeten denetim öncesi imza alınıp alınmayacağı, kargo şirketlerinin kurallarına nazaran değişmektedir.

Tutanak konusu hakkında 3 büyük kargo şirketinin sitesinde taraf alan açıklamalar:

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.