Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Kendi Akıllı Telefon Markasını Kuran Birinci Afro-Amerikan Bayan

0 21

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Alabama eyaletinde yaşayan 25 yaşındaki hatun teşebbüsçü Chaymeriyia Moncrief, 2018 yılında Tesix Wireless Network isminde bir telekomünikasyon servis sağlayıcısı şirketi kurdu. Kısa vadede değerli muvaffakiyetler yakalayan Moncrief, daha yolun başında 4.4 milyon dolarlık bir teklif almasına karşın firmayı satmadı.

2019 yılını 10 milyon doların üzerinde bir piyasa bedeli ile kapatan Alabama merkezli Tesix Wireless Network şirketi, artık gözünü akıllı telefon ve elektronik eser pazarına dikti. Kendi akıllı telefon modelini geliştiren birinci Afro-Amerikalı hatun olmayı başına koyan Moncrief, bu hayaline de resmen kavuştu.

Akıllı telefonları ve öbür elektronik cihazları NSPRE (Inspire) Electronics markası altında toplayan şirket, Yaklaşık iki yıllık planlamadan sonra, birinci telefonu NSPRE NX Pro’yu resmi olarak üretmeye başladı. Şirket artık de, NX Pro'nun gelişmiş versiyonu NX Pro Plus’ı gün yüzüne çıkardı.

Sırf 300 adet üretilen akıllı telefon, 215,99 dolar fiyat etiketi ile bugün itibarıyla ön siparişe açıldı. Teslimatların şimdilik ABD, Afrika, Kanada ve Meksika ile hudutlu olacağını açıklayan marka, tedarik ağını gelecekte daha da genişletmeyi umuyor. NSPRE başkaca bu sonbaharda iki yeni tüketici elektroniği eseri daha piyasaya süreceğini açıkladı.

NSPRE NX Pro Plus tasarımı

Evet, sonlu sayıda üretilen NSPRE NX Pro Plus kullanıcılara ne üzere özellikler sunuyor? Son nokta şık bir dizayna sahip olan akıllı telefon, 1080×2340 çözünürlük sunan 6.5 inç Full HD+ bir ekran ile geliyor. Yüzde 91 ekran/kasa orantısı ile etkileyici bir manzara deneyimi vadeden NSPRE NX Pro Plus, art tarafta Yapay Zeka (AI) destekli üçlü kamera kurulumuna hane sahipliği yapıyor.

16 megapiksel ana kamera, 13 megapiksel geniş açılı lens ve 2 megapiksel derinlik sensöründen oluşan heyetim, NSPRE NX Pro Plus’ın en güçlü yanlarından biri. Sekiz çekirdekli Unisoc SC9863 yonga seti tarafından desteklenen akıllı telefon, 6GB RAM ve 128GB dahili depolama meydanı ile geliyor. 

Kutusundan Android 10 işletim sistemi ile çıkan NSPRE NX Pro Plus, 4.000mAh büyüklüğünde bir bataryadan besleniyor. Hem yüz tanıma hem de parmak izi teknolojisine sahip olan cihaz, ön sipariş seçeneğini kullanan müşterilere 30 Ağustos’ta teslim edecek. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.