Makalecin - Güncel Blog Yazıları

‘Keşke Bu türlü Olsa’ Dedirten PlayStation 5 Konsepti (Video)

0 11

PlayStation 5'in muhtemel dizaynıyla ilgili olarak bugüne dek onlarca konsept tasarım gördük. Bu konsept dizaynlarda daha çok, kalın bir konsol ile karşılaştık. Bunun nedeni ise PlayStation 5'in donanımsal olarak çok güçlü olacağının ve münasebetiyle da fiziki olarak büyük bir soğutma sistemine sahip olacağının söz edilmesiydi.

LetsGoDigital'in Concepts Creator ile birlikte hazırladığı yeni bir PlayStation konsepti ise nispeten daha ince bir konsol ortaya koyuyor. Yeniden de bu konsept dizaynın dahi PS4 'kasasına' kıyasla kalın olduğunu söyleyebiliriz.

PlayStation 5 için hazırlanan yeni konsept tasarım

Konsept dizayna nazaran PlayStation 5, ortadan çapraz bir çizgi halinde LED aydınlatma ile birbirinden ayrılan iki münferit dokuya sahip olacak. Farklı renk seçeneklerine sahip üstteki doku, daha pürüzlü bir görünüm sunarken alttaki mat doku, pürüzsüz olacak.

PlayStation 5 konseptinin 2. renk varyantı ise bu türlü görünüyor

Oyuncular, bir mühlet evvel PlayStation 5'le piyasaya sürülecek olan denetleyiciyle yani DualSense'le tanışma imkanı yakaladılar. Bu durumu da gözardı etmeyen dizayncı, DualSense'in renkleriyle entegrasyonlu bir konsol tasarımı oluşturmuş durumda.

PlayStation 5'in nasıl görüneceğini bilmek şu an için mümkün değil. Lakin 11 Haziran'da düzenlenecek olan aktiflik, yeni konsolun dizaynını da çok büyük bir ihtimalle gözler önüne serecek. Bu sayede bugüne kadar ortaya çıkan konsept dizaynlardan hangisinin PlayStation 5'in son dizaynıyla daha fazla  uyuştuğunu görme imkanı yakalayacağız.

PlayStation 5 için yayınlanan yeni konsept tasarım

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.