Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Konuttaki Eşyaları Uzay Gemisine Dönüştüren Dizayncı

0 15

Günlük hayatta kullandığımız objeleri fütüristik uzay gemi tasarımlarıyla buluşturarak mükemmel bir girişime imza atan sanatçı ve yazılım mühendisi Eric Geusz, ortaya çıkardığı çalışmalarla gören herkesi kendine hayran bırakıyor. Büyük bir bilim kurgu ve fantastik içerik hayranı olan Apple mühendisi Eric Geusz, 1997 yılında izlediği Star Wars filminden beri LEGO'lardan uzay gemileri yapıyor.

Sabahları teknoloji devi Apple’da yazılım mühendisi olarak hizmet yapan Geusz, geceleriyse kendisi için büyük bir memnunluk kaynağı olan uzay gemisi dizaynlarını üretiyor. Çocukluğundan beri büyük bir Star Wars hayranı olduğunu söz eden Apple mühendisi Geusz, LEGO oyuncaklarıyla uzay gemileri yaptığını ve hâlâ devam eden bu alışkanlığının hayal gücü ve yaratıcılığına büyük eği olduğunu söylüyor.

Sahip olduğu mucize hayal gücü ve muazzam yaratıcılık becerisi sayesinde, patates soyacağından şişe açacağına, tırnak makasından çırpıcıya kadar birçok günlük eşyayı uzay gemileri, roketler ve uzay istasyonlarına dönüştüren Eric Geusz, ortaya çıkardığı bu süper tasarımlarında Chris Foss, Ralph Mcquarrie, Moebius gibi eksiksiz bilim kurgu sanatkarlarından ilham aldığını belirtiyor. Sanatçının çalışmalarını aşağıda sizin için bir araya getirdik. Gelin birlikte bu etkileyici çalışmalara bakalım. 

Bu enteresan tasarımcının dizaynları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Tasarımcıya ait daha ziyade tasarımı görmek için kontağa tıklayabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.