Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Krita, Google Play Store’a Eklendi

0 21

Grafik tasarım ve dijital çizim yapmak için birçok pratik markette hâlihazırda bulunuyor lakin kullanıcının önündeki en büyük ket tekrar bu pratiklerin sahip olduğu yüksek fiyat etiketleri oluyor ve kullanıcılar fiyatsız programlara yöneliyor. Fakat hem gerekli donanımlara sahip hem de fiyatsız bir tatbik bulmak da her devir mümkün olamayabiliyor. Krita, hem çizim ve grafik tasarım tarafı ile hem de fotoğraf düzenleme ve animasyon özellikleriyle kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarıyor. Krita kullanarak illüstrasyon fikirlerinizi hayata geçirebilir, fotoğraflarınızı düzenleyebilir ve velev hayalinizdeki animasyonları bile yaratabilirsiniz.

Uzun vadedir piyasada var olan Krita, artık Play Store üzerinden fiyatsız bir biçimde indirilebilir. Ancak şunu da belirtmek gerek, uygulama Play Store'da masaüstü versiyonu ile yayınlandı, yani akıllı telefonlar için optimize edilmemiş. Bu yüzden tatbik, dokunmatik ekrana entegrasyonlu bir arayüze sahip değil.  Ama yeniden de büyük tabletler ile pek koordinasyonlu bir formda çalışıyor.

Krita'nın Play Store versiyonu, son çıkan Krita 4.2.9 yaması ile listeleniyor ve ayrıyeten, Windows ve Steam versiyonlarının tersine Krita'nın Play Store versiyonuna kullanıcılar bir fiyat ödemeyecek. Yeniden de uygulamayı desteklemek isteyen kullanıcılar, pratik içi satın alım yapabilir ve destekleyici rozetine sahip olabilirler. Şayet Krita'nın beta versiyonunu denemek istiyorsanız buradan Play Store sahifesine ulaşıp, cihazınız şayet pratik ile uyumluysa fiyatsız olarak indirebilirsiniz. Daha evvel de belirttiğimiz üzere pratik masaüstü versiyonunu kullandığı için geniş ekranlı bir cihazda tasarruf, en başarılı sonuçları elde etmenizi sağlayacaktır.

Krita'yı derhal kullanmak isteyenlerin unutmaması gerek bir gayrı şey de, tatbikin hala beta versiyonunda olması. Tatbik, işlerinizi aksatmanıza yol açacak, henüz bir tahlili olmayan birtakım kritik günahlar içeriyor olabilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.