Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Larry Page ve Steve Jobs’un 2007 Yılındaki Fotoğrafları

0 18

2000’li yılların başında Google ailesinin bir üyesi olan Brizzly sitesinin kurucusu Jason Shellen, bu sabah Twitter üzerinden bir paylaşım yaptı. Devrin tanınan cihazlarından Palm Treo 680 ile gizlice çekilen ve bugün gün yüzüne çıkarılan fotoğraflar büyük ilgi gördü.  

Ağustos 2007'ye dayanan fotoğraflarda teknoloji yerküresinin efsanesi Steve Jobs ile Larry Page Google’da konum alan kafelerden birinde birlikte oturuyor. Sonrasında Jobs, elinde bir kaseyle görüntüleniyor. İkinci fotoğraftaysa ikilinin yanında eski Google CEO'su Eric Schmidt’in de olduğu sohbette Jobs’un heyecanlı bir biçimde bir şeyler anlattığı ve Google CEO’sunun dikkatlice Steve Jobs’u dinlediği görülüyor.  

İşte Steve Jobs ile Larry Page'e ilişkin o fotoğraflar:

2000 yıllarının başında Google’ın birinci yatırımcıları, Page ve Brin’e şirketin daha deneyimli bir CEO'ya ihtiyacı olduğunu söylediğinde ikilinin aklına birinci olarak yakın arkadaşları Steve Jobs gelmişti. Natürel ki bu durum mantıksız ve imkânsız olarak değerlendirildi ve CEO görevine Schmidt getirildi.  

Ortaya çıkan fotoğrafların Haziran 2007 tarihinde 1. nesil iPhone’un satışa çıkmasından sonra çekilmesiyse epey kıymetli bir detay. Bilindiği üzere hem Apple kurucusu Steve Jobs hem de Google kurucusu Larry Page ile birlikte çalışmış bir isim olan Tony Fadell, bu iki isimle çalışmanın farkını geçmişte açıklamıştı. Hayli ilgi alımlı detayların taraf aldığı metnimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.