Makalecin - Güncel Blog Yazıları

League of Legends’ın Yenilmez Rününe Nerf Gelecek

0 11

League of Legends şampiyonlarına ek güç sağlayan anahtar rünlerden biri olan Yenilmez, iki seri evvel 8.6 yamasıyla oyuna eklenmişti. İsabet yolunda konum alan en güçlü rün olan Yenilmez, oyuncular arasında kısa müddette tanınan hale gelmişti.

League of Legends'ın oyun dizayncısı Riot Scruffy, Yenilmez rününe nerf geleceğini açıkladı. Yapılan değişikliklerle rünün getirdiği ek hasar düşürülecek, fakat hasarın alınması için biriktirilmesi gereken yük sayısı artacak. Yani oyuncuların güçlendirmelerden yararlanmak için rakibine daha ziyade hücum yapması gerekecek.

Birtakım şampiyonları koridorda Yenilmez yapan rün nerfleniyor

Yenilmez, rakip şampiyona sıradan hücumlar yahut büyülerle hasar verilerek elde edilen yüke bağlı olarak, güzelleşme ve süreksiz olarak ek hasar vermeyi sağlıyor. Her olağan yakın hücum ve yetenek, iki yük verirken, menzilli bir hücum yalnızca bir yük veriyor. Riot Scruffy, yük başına değişken kuvvetin 2-5 aralığından 1.7-4.2 aralığına indirerek azami yük sayısını 10'dan 12'ye çıkarmayı planladıklarını açıkladı.

Yenilmez rününde yapılan değişiklik Renekton, Irelia yahut Garen üzere yakın akınlar kullanan ve koridorda uzun müddet dayanabilen şampiyonları değerli ölçüde etkilemeyecek. Fakat değişikliğin Draven üzere nişancılarıları amaç aldığı söylenebilir. Yenilmez anahtar rünü kullanan bir Draven ile birinci eşya olarak Kanasusamış çıkmak, koridorda uzun mühlet hakimiyet kurmayı sağlıyordu.

Yük sayısının artırılması sair yandan özellikle oyunun başlarında Illaoi üzere şampiyonlar için de dezavantaj olabilir. Illaoi aslında düşük hücum suratı ve uzun yetenek bekleme müddetleri nedeniyle Yenilmez yükü biriktirmekte zorlanıyordu. Oyuncular, bu biçim şampiyonlardan daha uygun yararlanabilmek için rün değişikliğine gidebilirler.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.