Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Lenovo, 11,6 İnç Ekranlı Chromebook 3’ü Satışa Çıkardı

0 8

Farklı gereksinimlere yönelik olarak üretilen farklı bilgisayarlar var. Dizüstü bilgisayarlar da her segmentten kullanıcıyı çekmek için çeşitlendiriliyor. Oyuncu bilgisayarlarından standart dizüstü bilgisayarlara pek çok farklı alternatif önümüze çıkıyor.

Kolun kıymetli isimleri arasında yan alan Lenovo, eser gamını çeşitlendirmek için ürettiği Chromebook ailesine yeni bir üye ekledi. Bu yeni Chromebook 3, daha evvel tanıtılmamış bir model olmasıyla dikkat çekti.

Mütenasip fiyatlı Chromebook 3:

Lenovo Chromebook 3, yurt dışında 230 dolara (yaklaşık 1.550 TL) satışa çıktı. Başlangıç seviyesi bir bilgisayar için pek münasebetli bir fiyat etiketine bakıyor olsak da cihazın özelliklerinin de ona nazaran olduğunu unutmamak gerekiyor. 1366 x 768 piksellik, 250 nit TN ekran hayli dar bir görüş açısı sağlıyor. 

Lenovo Chromebook 3’ün başka özelliklerine baktığımızdaysa Intel Celeron N4020 Gemini Lake işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB dâhili depolama yeri önümüze çıkıyor. Çift çekirdekli işlemcinin performansı seviyesine nazaran çok kâfi olurken güç tüketimi de epey düşük. 

Yeni dizüstü bilgisayarla birlikte Lenovo’nun artık giriş seviyesi Chromebook'larda daha ziyade bellek ve depolama meydanıyla geldiğini görüyoruz. Münhasıran salgın nedeniyle teknolojiye daha çokça yöneldiğimiz bu periyotta daha gelişmiş özellikler pek çok insana yarar sağlayacaktır.

Daha az özellik, daha düşük fiyat:

Yeni Lenovo Chromebook 3, teknik özellikler açısından baktığımızda Lenovo Chromebook Flex 3i ile epey emsal bir eser. Chromebook Flex 3i'deki IPS dokunmatik ekranın ve 360 aşama dönebilme özelliğinin çıkartılmasıyla birlikte yeni cihazın fiyatı da 100 dolar düşüyor.

Lenovo Chromebook 3’ün ölçüleri 11,3 inç x 8,1 inç x 0,7 inç olarak açıklandı. Cihazın ağırlığıysa 1,1 kilogram. LPDDR4-2400 belleğe sahip cihazın eMMC depolama meydanı, 720p kamerası ve 42 Wh bataryası bulunuyor. Ayrıyeten cihazın iki adet USB 3.1 Type-C, iki adet USB 3.1 Type-A ve bir adet kulaklık girişi var. Cihazın kendi üzerinde microSD kart okuyucusu da bulunuyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.