Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Lenovo Legion Sertifikasyon Sitesinde Ortaya Çıktı

0 13

Legion markası altında oyun odaklı dizüstü bilgisayarlar geliştiren Çinli teknoloji devi Lenovo, birebir markayı artık de mobil oyun tutkunlarını hedefleyen yeni akıllı telefonunda kullanacak. Lenovo tarafından paylaşılan malumatlar ışığında, kelam konusu cihazın Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 865 5G ile donatılacağını biliyoruz.

Çoğunlukla yatay olarak kullanılması amaçlanan oyun merkezli bir akıllı telefon olan “Lenovo Legion Gaming Phone” (Lenovo Legion Oyun Telefonu), L79031 model numarasıyla Çin’in 3C sertifikasyon sitesinde göründü. Ama listede cihazın şarj kapasitesi ve 5G desteği dışında rastgele bir haber bölge almıyor.

Lenovo'nun oyuncu telefonu, Snapdragon 865 5G tarafından desteklenecek

Lenovo, nisan ayında yaptığı açıklamada telefonunun tüm varyantlarının 90W süratli şarj desteği sunacağını aslında doğrulamıştı. Eldeki malumatlar şimdi teyite muhtaç olsa da, Legion oyuncu telefonun 144Hz yenileme suratı ve dokunmatik 270Hz örnekleme suratı desteğine sahip bir ekran ile gelmesini bekliyoruz. 

UFS 3.0 dahili depolama, LPDDR5 RAM, 20MP ön kamera ve 16MP geniş açılı lens ile desteklenen 64MP ana kamera, Lenovo’nun merakla beklenen cihazında görmeyi beklediğimiz öbür özellikler arasında taraf alıyor. 

90W süratli şarj desteği sunacak olan telefon, 64MP'lik bir ana kamera kullanabilir

Çinli marka, gücünü Snapdragon 865 5G’den alacak cihazın benchmark pratiği AnTuTu’da 600.000 puan barajını aşacağı vaadinde bulunmuştu. SG865 yonga seti ile desteklenen bir gayri cihaz olan Xiaomi Mi 10, AnTuTu'dan 585.232 puan almıştı. Lenovo’nun bu taahhüdünü konumuna getirip getiremeyeceğini önümüzdeki devirde göreceğiz.

Şimdilik “Lenovo Legion Gaming Phone” olarak anılan oyuncu telefonunun ne devir tanıtılacağını şimdilik bilmiyoruz. Cihazın özellikleri, fiyatı yahut öbür detayları hakkındaki resmi malumatları, bu yıl içinde düzenlenmesini beklediğimiz lansman sırasında öğreneceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.