Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Lenovo Trackpods’un Fiyatı Ortaya Çıktı

0 19

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, kulaklık dalında esaslı değişimler baş gösterdi. Günümüzde en sık kullanılan teknolojik cihazlardan biri olan kulaklıklar, geçmişte genellikle kabloluyken artık kablosuz hâle geldi. Bu bağlamda kulaklık üreticileri de, odaklarını kablosuz kulaklıklara çevirmiş durumda. Kablosuz kulaklık furyasına katılan son isim de Çinli teknoloji devi Lenovo oldu.

Birçok şirket kablosuz kulaklık üretmeye karar verirken, bunlardan biri de Lenovo oldu. Çinli üretici, Lenovo Trackpods olarak isimlendirdiği cihazını deri kapla birlikte kullanıcılara sunuyor. Ergonomik formda tasarlanan bu kulak içi kulaklıklar, rastgele bir kabloya bağlı kalmadan müzik deneyiminizi bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı oluyor. 

Cihaza, Qualcomm CS3 3020 tarafından güç veriliyor:

Qualcomm CS3 3020 tarafından güçlendirilen cihaz, daha uygun ve dolgun ses kalitesini kullanıcılara sunmayı hedefliyor. Trackpods'un, Bluetooth 5.0 desteği de bulunuyor. Bunlarla birlikte Lenovo, cihazın daha dayanıklı hâle gelmesi ve çetin ortam koşullarında çalışabilmesi ismine cihazı IPX7 sertifikasını alacak halde tasarlamış. Yani, Trackpods'un yapısı suya karşı dayanıklı bir durumda.

Cihazla birlikte gelen deri kap, USB-C aracılığıyla süratli şarj destekliyor ve 15 dakikalık şarjla 2 saate kadar tasarruf sağlıyor. Trackpods'un da rastgele bir şarj desteği almadan 6 saate kadar kesintisiz çalma sunduğunu göz önüne alırsak, kapla birlikte bu müddetin 33 saate kadar çıkması bekleniyor. Görünen o ki, Trackpods kullanıcılarının yüzünü şarj konusunda kara çıkarmayacak.

Lenovo Trackpods, şu anda kimi devletlerde 79 dolardan (vergiler hariç 530 lira) satışa çıkmış durumda. Memleketimizde şimdi piyasaya sürülmeyen cihazın, gelip gelmeyeceğiyse merak konusu. Yeni malumatlar ortaya çıktığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.