Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Lenovo’nun AirPods Gibisi Bir Kulaklık Tasarladığı Söylendi

0 22

Mahsusen bilgisayar modelleriyle dikkatleri üzerine çeken Çin merkezli teknoloji firması Lenovo artık de akıllı cihazları için tasarlamakta olduğu bir kulaklıkla haber oldu. Şirketin Apple’ın dünyaca ünlü kulaklık modeli AirPods’a epey benzeyen bir kulaklık için patent müracaatında bulunduğu söylendi. Yeni esere ilişkin olduğu söylenen patent imgelerinde kulaklığın AirPods’a nazaran biraz daha düz gövdeli olduğu görüldü ve gayrı kablosuz kulaklıklara nazaran nispeten makul fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceği icmalleri yapıldı.

91mobiles isimli bir internet sitesi tarafından keşfedildiği söylenen ve Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi’ne yapıldığı aktarılan patent müracaatında kulaklıkların ismi şimdi yan almıyor olsa da tasarım imajlarının var olduğu bildirildi. Lisana getirilene nazaran Lenovo’nun yeni kulaklıkları AirPods’a benzese de biraz daha düz bir gövde dizaynına sahip olarak gelecek ve her bir kulaklıkta gövdenin acilen altında bir şarj pimi ve mikrofon bulunacak.

Kulaklığın dış tasarımı açıkça gösteriliyor:

Ortaya çıkan çizimlerde Lenovo’nun yeni kulak içi kulaklıklarının bir düğmeye sahip olmadığı da görülüyor. Bu yüzden kulaklıkların dokunmatik sensöre sahip olabileceği tahlilleri yapılıyor. Tüm bunların yanında şarj kutusu hakkında rastgele bir haber olmayan yeni eser için düşük ya da yüksek maliyetli olduğu hakkında net bir tefsir yapılmayacağını da aktaralım. Lakin teknoloji meraklıları tekrar de Lenovo’nun kulaklıkların piyasa fiyatını düşük tutacağını varsayım ettiklerini bildiriyor. Çünkü şirket bundan evvel de tutarlı fiyatlı TWS kulaklıklarını piyasaya sürmüştü.

Şirketin son hengamda tanıttığı HT10 Pro, HT20, HE18 ve HD116 kodlu ses eserleri tek düğmeyle aktifleştirilen EQ teknolojisiyle birlikte gelmişti. Ayrıyeten ter ve suya karşı geçirmezlik özelliğine sahip olan eserler 20 metrelik menzil ve 48 saate varan müzik çalma ömrüyle kullanıcının beğenisini kazanmıştı. Lenovo cephesinden şimdi yeni esere dair resmi bir açıklama olmasa da haberlerin akıllıca olup olmadığını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.