Makalecin - Güncel Blog Yazıları

LG, OLED Ekranlı Yeni Nesil ThinQ Akıllı TV’lerini Tanıttı

0 15

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, yeni nesil LG OLED AI ThinQ akıllı TV’lerini tanıttı. Isminden da anlaşılabileceği üzere OLED bir ekran teknolojisi üzerine inşa edilen akıllı TV’ler, ince ve şık dizaynının yanı sıra müşterilerin bir akıllı televizyonda aradığı pek çok özelliği bünyesinde bulunduruyor.

Bu noktada LG imzalı OLED TV’lerin, TÜV Rheinland sertifikalı Eye Comfort Display ile gözle ilgili sağlık dertlerini ve potansiyel uyku bozukluklarını azaltmak için tasarlandığı söyleniyor. Bu özellik, yüksek kaliteli manzaralar üretirken imaj titremesini ve mavi ışık içeriğini azaltan bir teknoloji olarak biliniyor.

LG’nin yeni nesil OLED ThinQ akıllı televizyonları neler sunuyor?

Kullanıcılara harikaya yakın siyahlar sunan yeni nesil LG ThinQ ailesi, 1 milyarlık bir renk gamını destekliyor. Öte yandan çözünürlük kısmına geldiğimizde 4K Film HDR ve HD Dynamic Tone Mapping Pro ile 4K Ultra HD çözünürlük, yeni nesil LG akıllı televizyonlarda müşterilere sunuluyor.

Akıllı televizyonlar, donanım kısmındaki gücünü başka birçok LG akıllı TV’de de gördüğümüz Alpha 9 Gen 2 işlemcisinden alıyor. İşlemciye ek olarak günümüzde birçok teknolojik cihazda görmeye başladığımız sesli asistanlar Alexa ve Google Asistan destekleri de akıllı televizyonlarda taraf alıyor.

Yeni OLED ThinQ ailesinin işletim sistemine gelecek olursak artık LG akıllı TV’lerde görmeye alıştığımız Linux çekirdeği üzerinde çalışan LG webOS işletim sistemin motamot bu televizyonlarda da taraf aldığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Wi-Fi 802.11 ac ve Bluetooth 5.0 temas seçenekleri de televizyonlarda nokta alan özellikler arasında bulunuyor.

Güney Koreli firma; yeni nesil akıllı televizyonlarının fiyat etiketinin ne olacağından, cihazların hangi kesimlerde satışa sunulacağından ya da bunların ne devir erişilebilir olacağından bahsetmedi. Bu soruların yanıtını lakin ilerleyen günlerde şirketten yeni bir açıklama geldiğinde öğrenebileceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.