Makalecin - Güncel Blog Yazıları

LG’den Miele’ye robot süpürge patenti

0 14

G ve Miele & Cie. KG (Miele) robot elektrikli süpürge teknolojilerini kapsayan uzun vadeli bir patent lisans ittifakı imzaladılar. Itilaf gereği Miele, LG’nin Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen patentli teknolojileri kullanarak robot elektrikli süpürgeler üretip satabilecek. Yerküre çapında robot elektrikli süpürgelerle ilgili 700’den ziyade kayıtlı patente sahip olan LG, bu özelliği ile yerküredeki en gelişmiş ve armağanlı robot elektrikli süpürge markalarından biri olarak biliniyor.

Lisans akdi, robot süpürgelerin şarj olmak için yerleştirme istasyonlarına sahih yönelmelerini sağlayan LG patentli indüksiyon sinyali kılavuzunun ve kızılötesi kaynaklı sinyallerin tasarrufunu içeriyor. Başkaca, Miele’ye patenti verilen mevzular arasında, süpürgenin toz yekuna ve emiş gücüyle ilgili kesimler bulunuyor.

LG’nin Fikri Mülkiyet Merkezi Lider Yardımcısı Jeon Saeng-gyu mevzuyla ilgili, “LG’nin hane aletlerine yatırım yapma konusunda kayda bedel bir geçmişi var. Büyük markalarla yapılan patent itilafları daha çokça tüketicinin sanayinin kolektif inovasyonundan faydalanmasını sağlıyor” dedi.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.