Makalecin - Güncel Blog Yazıları

LG’nin Yeni Bütçe Dostu Telefonu Phoenix 5 Görüntülendi

0 17

Geçtiğimiz yıllarda telefon sanayisinde değerli bir konumda bulunan LG, bu ortamda bulunan eski muvaffakiyetlerini devam ettirmek istiyor. Son birkaç yıldır gelişen teknolojiye ayak uydurmayı başaramayan şirket, bu sene ipleri daha sıkı tutuyor. Yeni çıkartacağı telefonlarla tekrar tepe yarışına ortak olmak isteyen LG'nin üzerinde çalıştığı bütçe dostu bir telefon ortaya çıktı.

LG Phoenix 5 olarak isimlendirilen telefon, AT&T operatörüne hususî olarak piyasaya sürülecek. Telefonun ortaya çıkan fotoğrafları, ön ve art kamera kurulumları haricinde  telefon hakkında çok ziyade haber içermiyor. Görünüşe bakılırsa LG, bu bütçe dostu telefonunun ön kamerasını su damlası çentiğe konumlandırmayı tercih ederken arka taraftaysa ikili kamera kurulumunu kullanmış.

Phoenix 5'in ortaya çıkan fotoğrafı:

LG, 2018 yılında piyasaya sürdüğü telefonu Phoenix 4'ün selefi olarak Phoenix 5'i kullanıcılarına sunacak. 2 yıldır serinin en üst modeli konumunda bulunan Phoenix 4, Snapdragon 425 tarafından güçlendiriliyordu. Bu işlemciye 2 GB RAM ve 16 GB depolama meydanı eşlik ediyordu. 5 inç LCD ekrana sahip cihaz, 8 MP art ve 5 MP ön kamerasıyla tam olarak fiyat/performans eseri hâline gelmişti.

Cihazın özellikleri hakkında şimdi netleşmiş bir malumat bulunmuyor ancak giriş seviyesinde bir telefon olduğu ve serinin bir evvelki modelinin özellikleri göz önüne alınırsa çok yüksek özelliklere sahip olmayacağını söyleyebiliriz. Cihazın fiyatınınsa 100 doların (680 lira) altında olacağı düşünülüyor. 

Phoenix 5'in AT&T operatörüne hususî olarak çıkacağını metnimizin başında belirtmiştik. AT&T operatörü, devletimizde hizmet vermiyor. Bu nedenden ötürü cihazın Türkiye'de satışa sunulması beklenmiyor. Cihazın yeni özellikleri ortaya çıktığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.