Makalecin - Güncel Blog Yazıları

LoL E-Spor Maçlarında Oyun İçi Reklam Devri Başlıyor

0 14

Riot Games, e-spor arenasında yerkürenin en büyük turnuvalarına imza atıyor. Büyük turnuvalar, sponsorluk itilaflarını da beraberinde getiriyor ve 13 Haziran'da başlayacak LCS Summer Split turnuvasında izleyiciler Sihirdar Vadisi haritasında kimi kozmetik değişiklikler görecekler.

Riot Games, resmi turnuva maçlarında oyun içinde  sponsorlu afişler görüneceğini duyurdu. League of Legends arenasında gösterilecek oyun içi reklamlar çeşitli iştirakçi ligler için marka bilinci oluşturacak. E-sporun yükselişiyle birlikte sponsorluklar turnuva yayınlarının temel dayanağı haline geldi ve bu nedenle Riot Games'in de bunu denemesi şaşırtıcı değil.

League of Legends e-spor yayınlarında sponsorlu içerik periyodu başlıyor

Reklam afişleri, yaklaşmakta olan Summer Split ile başlayarak tüm resmi League of Legends e-spor liglerinde yayınlanmaya başlayacak. Sponsorlu afişler sadece izleyiciler tarafından görülecek. Oyuncular, görsel değişikliklerden etkilememeleri için maçlar sırasında reklamlı afişler alanına standart Sihirdar Vadisi'ni görecekler.

Riot Games, e-spor blogundan yaptığı resmi açıklamada oyun içi reklam afişlerini tanıtarak, “Arzumuz, e-sporda klasik sporlarda bulunan enerjiyi yayan bir ortam yaratmak ve bu maksat için çalışmaya devam edeceğiz. Afişler izleyiciler tarafından görülebilir olsa da, profesyoneller resmi maçlarda oynarken standart Sihirdar Vadisi modelini görmeye devam edecekler. Bu, yeni görsel modelin tıpkı oyun meydanında pratik yapma ve yarışma etme yeteneklerini etkilememesini sağlayacak.” sözlerine yan verdi.

Riot Games, spor meydanlarında karşılaştığımız manzarayı e-spor arenasına taşımayı hedefliyor. Evet sizce sponsorlu afişler gerçek bir müsabaka deneyimi için tamamlayıcı bir öge yönetici?

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.