Makalecin - Güncel Blog Yazıları

LoL’ün 10.14 Yamasında Yeni Bir Raporlama Özelliği Gelebilir

0 13

Birçok oyuncunun beğenerek oynadığı MOBA oyunları, çok eskiye dayanıyor. World of Warcraft, Frozen Throne’un bir modu olan Dota ile başlayan serüven, Riot Games’in League of Legends isimli oyunuyla ilerlemeye son süratte devam ediyor.  

Yerkürede kişileri olumsuz yanda etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle konutlarında bulunan oyuncular, can badiresini atmak için kendini bilgisayar oyunlarına vermiş durumda. Türkiye’de çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip oyun League of Legends’ta artan anlık oyuncu sayısı yüzünden istenmeyen hikayelerin yaşanması da epeyce beklenen. 

League of Legends, yeni yamasında şampiyon seçim ekranında raporlamaya imkan tanıyabilir:

League of Legends'ın tasarım direktörü Andrei Van Roon, 'Quick LoL thoughts' isimli yeni konsepti ismi altında, oyundaki rapor ve bildirim sistemi hakkında açıklama yaptı. Oyundaki rapor ve bildirim değişikliklerinin umduğu üzere gerçekleştiği söyleyen geliştiricinin, mevzuyla yakından ilgilendiğini söyleyebiliriz. Üstünde hayli iyileştirmeler yapılan raporlama sisteminin birtakım ortamlarda nispeten ağır olduğu açıklamalar arasında. Birden fazla mekanda işlenişi iki katına kadar çıkan sistem, Güney Kore’de dört katına çıktı.

Oyunlarda 'toksik oyuncu' olarak nitelendirilen ve dakikalarınızı verdiğiniz oyunu, tek başına mahveden oyuncuların raporlanması sonucunda aldığı cezalar, hadiselerin önüne geçemiyor. Her şeyin farkında olan geliştirici ekip, tüm bu olanların yeni geliştirilen raporlama sisteminin daha uygun cürüm tespiti yapmak için yararlı olacağını söyledi. Bugün gelmesi planlanan 10.14 yamasında, şampiyon seçim ekranında bir raporlama özelliğinin gelebileceğini açıklayan geliştirici, şampiyon seçimi ekranında sessize alma özelliğinin de olabileceğini belirtti. 

Oynamak istediğiniz şampiyonu gösterdiğinizde, berbat niyetli oyuncular tarafından yasaklanması, tahminen de yeni geliştirilen rapor sistemiyle son bulabilir. Çok hudut bozucu olan bu tıp davranışların önüne bir nebze de olsa geçilebileceğini bize gösteren bu özellik, 10.14 yamasında gelmezse bir sonraki yamada bizimle buluşacak. 10.15 yamasınınsa 22 Temmuz 2020’de sunulacağını ekleyelim. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.