Makalecin - Güncel Blog Yazıları

LoL’ün Volibear Karakteri, Çok Sevilse de Maç Kazandıramıyor

0 11

Görüntü oyun kolunun kıymetli isimlerinden bir tanesi olan Riot Games, yıllar evvel piyasaya sürdüğü League of Legends (LoL) oyunu ile milyonlarca oyuncuyu peşinden sürükledi. Oyuna kattığı yeniliklerle de birçok vakit oyunseverlerden tam not alan şirket, ayrıyeten oyuna sistemli aralıklarla yeni karakterler ekliyor ve bu karakterlerle oyuncuların LoL'e olan ilgisini yüksek tutmaya çalışıyor.

Ortaya çıkan son istatistikler, kısa bir mühlet evvel LoL oyuncularının hizmetine yine sunulan Volibear isimli bir karakterin istenildiği kadar güçlü olmadığını ortaya koyuyor. Zira istatistiklere nazaran LoL oyuncuları, Volibear'la oyundaki en düşük kazanma oranlarından birine sahipler.

Aslına bakacak olursak Volibear'ın kazanma nispeti, münhasıran de son 24 saatlik periyotta yükselmeye başladı. İstatistiklere göre Volibear, girdiği müsabakaların yüzde 47.10'unu kazanıyor. Bu durum, Volibear için güzel üzere görünse de oyun geneli için pek iç açıcı değil.

Oyuncular, Volibear'ın potansiyelini beğendiler

İstatistiklere nazaran LoL oyuncuları, Volibear'ı seviyorlar. Zira LoL oyuncularının yüzde 17.76'sı bu karakteri sık sık tercih ediyor ve karakterin tercih edilme oranı diğer karakterlerden oldukça çokça. 

Riot Games, oyundaki karakterlerin çıkış ya da yenilenme süreçleri ile ilgili spesifik bir yol haritası izliyor. Bu sayede karakterlerin oyun içerisindeki istikrarı kısa vadede sağlanmış oluyor. Şirketin yaptığı son karakter düzenlemelerinden bir tanesi de Volibear'dı ve şirket, bu karakteri oyunculara tekrardan sevdirmiş üzere görünüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.