Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Mafia: Definitive Edition’ın Resmi Çıkış Tarihi Açıklandı

0 17

Oyun yerküresinde büyük bir şöhrete sahip olan Mafia serisinin yenilendiğini geçtiğimiz haftalarda sızdırılan malumatlar doğrultusunda öğrenmiştik. Serinin üç oyununu da içeren bu yenileme, paket hâlinde satışa sunulacaktı. Mafia Trilogy ismi altında satılacak bu paketin birinci oyunları Mafia II: Definitive Edition ve Mafia III: Definitive Edition bugün itibarıyla satışa sunuldu ancak serinin birinci oyununun remake versiyonu olacak olan Mafia: Definitive Edition hakkında geçen hafta gerçekleşen Microsoft Store sızıntısından elde edilen malumatlar dışında yeni ve resmi bir habere sahip değildik. 

Geçen haftaki hadise sonucu elde edilen malumatlar sonrasında Mafia: Definitive Edition birinci oyunun büsbütün yenilenmiş, hikâye ve karakterler kapsamında da genişletilmiş bir versiyonu olacağını öğrenmiştik. Bunun yanı sıra sızdırılan haberlere nazaran oyun, 28 Ağustos tarihinde çıkacaktı. 2K Games, bugün yayınlanan fragmanla bu bilgiyi doğruladı.

Mafia: Definitive Edition'ın resmi fragmanı:

2K Games, yayınladığı fragmanla oyunun çıkış tarihini 28 Ağustos olarak açıkladı, yani sızdırılan haberlerin yanlışsız olduğu ortaya çıktı lakin oyunun çıkış tarihinden öteki pek bir şey açıklamayan şirketin ileriki günlerde yeni haberlerle oyuncuların önüne çıkması bekleniyor. Sızdırılan malumatlar arasında nokta alan çıkış tarihinin doğrulanmasının akabinde, bölge alan gayrı haberlerin de büyük orantıyla hakikat çıkacağı düşünülmeye başlandı. Bu bağlamda 28 Ağustos tarihinde büyük ihtimalle birçok yenilik, karakter eklenmiş ve hikâyesi genişletilmiş bir Mafia oyunuyla karşılaşacağız. 

Bugün çıkan Mafia II ve Mafia III: Definitive Edition oyunları için de yeni haberler mevcut. Mafia II'ye hâlihazırda Steam üzerinden sahip olan kullanıcılar Mafia II: Definitive Edition için ek bir fiyat ödemezken Mafia III'e Steam, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında sahip olan oyuncular da Mafia III: Definitive Edition için ek bir fiyat ödemeyecek.

Mafia: Trilogy'yi ön sipariş vermiş olan oyuncular ve 2K Games'te üyelik oluşturan kullanıcılar, oyun içi şahsi eşyalar ve ögelere sahip olacak. Mafia: Trilogy paketi içinse Türkiye ismine değişik bir satış stratejisi izleniyor. 2K Games'in resmi Mafia oyunları sahifesine girip paketi almak istediğinizde listede PlayStation, Steam ve Xbox için Türkiye'nin olmadığını görebilirsiniz. Bu da oyunların Türkiye'de paket hâlinde değil de tek tek satılacağı manasına geliyor. Örnek vermek gerekirse oyunu yurt dışında paket hâlinde almak isteyenler yaklaşık 365 TL'ye karşılık gelen bir ödeme yapıyorlar. Oyunları tek tek almak içinse Türk oyuncuların 3 oyun için toplamda 597 TL ödemeleri gerekiyor. Bu da Türk oyuncuların oyunları alırken canını sıkabilecek bir gelişme olarak önümüze çıkıyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.